شناسهٔ خبر: 46409 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

۷ و ۸ آذرماه در گرجستان صورت گرفت:

برگزاری همایش كمربند- جاده تفلیس ۲۰۱۷ با حضور وزیر راه و شهرسازی/ تأکید بر تسهیل تجارت منطقه‌ای و رونق ترانزیت و حمل ونقل

مراسم همایش كمربند- جاده تفلیس ۲۰۱۷ در تاریخ ۷ و ۸ آذرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی با هدف بررسی روابط ترانزیتی در کریدورهای منطقه‌ای برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی همایش كمربند- جاده تفلیس ۲۰۱۷ از تاریخ ۷ لغایت ۸ آذرماه ۹۶ با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه متشكل از نماینده مجلس، داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و نمایندگان بخش‌های ذیربط وزارت راه و شهرسازی در شهر تفلیس پایتخت گرجستان برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن حضور در این همایش که با مشاركت عالیه كشورهای منطقه برگزار شده بود به سخنرانی در پانل مربوط به "راهی برای فرصت‌های جدید" پرداخت و نکات حائز اهمیتی را مطرح کرد.

 آخوندی در این سخنرانی ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی ویژه جمهوری اسلامی ایران در اتصالات منطقه‌ای و متصل كننده شرق آسیا و چین به آسیای میانه، كشورهای محصور در خشكی آسیای میانه و قفقاز، روسیه و اروپا، بر نقش سازنده ارتباطی ایران در تسهیل تجارت منطقه‌ای و رونق ترانزیت و حمل ونقل اشاره كرد و بسیاری از اقدامات حقوقی، تجاری و عملیاتی كه برای تحقق اهداف كریدورهای حمل ونقل و ترانزیت را به حاضران در همایش معرفی کرد.

گفتنی است افتتاح این همایش توسط كویری كاشویلی (Keviri kashvili) نخست وزیر گرجستان انجام شده و افزادی از جمله نخست وزیران اسلوانی، مولداوی، قزاقستان، معاون وزیر چین و معاون بانك توسعه آسیایی و ... در آن به سخنرانی پرداختند./

نظر شما