شناسهٔ خبر: 46752 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

انتخاب مشاور برای تعیین خسارت‌ها و نحوه ساخت و سازها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ آغاز فعالیت رسمی مشاور طرح بازسازی و بهسازی در استان کرمانشاه

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از انتخاب مشاور برای تعیین خسارت‌ها و نحوه ساخت و ساز در مناطق زلزله زده کرمانشاه به دستور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: نحوه ساخت و ساز، مقاوم‌سازی و تمامی امور اجرایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بر اساس رهنمودها و نظرات مشاور انتخاب شده از سوی سازمان ملی زمین و مسکن انجام می‌شود.

حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره آخرین اقدامات آن سازمان در رابطه با زلزله کرمانشاه به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی نسبت به انتخاب مشاور، به منظور تعیین خسارت‌ها و نحوه ساخت و سازها، سازمان ملی زمین و مسکن، مشاور زبده، باتجربه و حرفه‌ای را انتخاب کرده است.

عظیمیان ادامه داد: مشاور انتخاب شده توسط سازمان ملی زمین و مسکن کار خود را به صورت رسمی از شنبه ۱۸ آذرماه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه آغاز می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی وظایف مشاور منتخب را توضیح داد و گفت: ارزیابی دقیقی از میزان خسارات، برآورد اتفاقاتی که بر اثر زلزله رخ داده، رفتارهایی که زلزله داشته است از وظایف مشاور منتخب است.

وی  تصریح کرد: نحوه ساخت و ساز، مقاوم‌سازی و تمامی امور اجرایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بر اساس رهنمودها و نظرات مشاور انتخاب شده از سوی سازمان ملی زمین و مسکن انجام می‌شود.

گفتنی است، زلزله کرمانشاه ۲۱ آذرماه سال جاری ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه به بزرگی ۷.۳ ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند که مرکز آن سرپل ذهاب و روستای ازگله گزارش شد. به واسطه زلزله و پس لرزه های متعدد آن تعداد بیشماری از هموطنان جان خود را از دست دادند و به واحدهای مسکونی خسارات جدی وارد شد. حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در دومین سفر وزیر راه و شهرسازی در دوم آذرماه سال جاری(۹۶) به استان کرمانشاه به آن استان سفر کرد و از نزدیک در جریان میزان خسارات وارده و آسیب‌ها به واحدهای مسکونی قرار گرفت.

نظر شما