شناسهٔ خبر: 46799 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

خادمی خبر داد؛

قطار به ایستگاه کرمانشاه می‌رسد/ افزايش حجم انتقال بار به دوازده میلیون تن کالا

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از راه‌آهن غرب کشورگفت: با تکمیل عملیات نصب خط حدفاصل ملایر تا کرمانشاه و اجرای علائم الکترونیکی در ایستگاه فیروزان به زودی کرمانشاه به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در بازدید از راه‌آهن فیروزان- کرمانشاه گفت: این راه‌آهن یکی از مهمترین محور‌های مواصلاتی شرق به غرب است که با تکمیل محور فیروزان- کرمانشاه به زودی شهر کرمانشاه به شبکه ریلی متصل می‌شود.

وی در خصوص عملیات روسازی این محور اظهار کرد: عملیات نصب خط به طول ۱۷۵ هزار متر حدفاصل ملایر تا کرمانشاه به اتمام رسیده است، نصب خطوط ایستگاهی به طول تقریبی ۱۵ هزار متر نیز انجام شده است.

خادمی با بیان اینکه با تکمیل این محور در افق ۱۰ ساله حجم انتقال بار به دوازده میلیون تن کالا می‌رسد گفت: پس از تکمیل این محور از کرمانشاه تا مرز خسروی و افزایش ظرفیت جابجایی بار، حجم انتقال بار در این محور به ۱۲ میلیون تن کالا و حجم جابجایی مسافر به ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سال می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از این محور را موجب اتصال کرمانشاه به شبکه ریلی کشور دانست و افزود: این خط‌ آهن سبب تسهیل ارتباطات و افزایش ترانزیت کالا و مسافر می‌شود و با اتصال به خط ریلی کشور عراق موجب تسهیل سفر زائران عتبات عالیات خواهد شد.

نظر شما