شناسهٔ خبر: 46811 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در کردستان صورت گرفت:

رفع تصرف ۲۳ هکتار از اراضی دولتی در کردستان/ صدور سند مالکیت برای ۸۱۰ هکتار اراضی شهری

فرشاد سرحدي مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه امسال ۲۳ هکتار از اراضی دولتی در محدوده شهرها رفع تصرف شده است، گفت: همچنین برای ۸۱۰ هکتار نیز سند مالکیت تک‌برگی صادر و اخذ شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، فرشاد سرحدی ارزش ۲۳ هکتار اراضی رفع تصرف شده را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: نهادهای قضایی در سال جاری طی ۹۳ فقره پرونده، آرای خود را به نفع دولت صادر کردند که بیشتر رفع تصرف اراضی در محدوده شهر سنندج بوده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون به کمک مراجع قضایی اراضی رفع تصرف و به اموال دولت بازگشته و برای آنان اسناد مالکیت نیز صادر شده است، افزود: با پیگیری‌های انجام یافته برای ۸۱۰ هکتار از اراضی دولت در محدوده شهرهای استان نیز سند مالکیت بنام دولت اخذ شد.

به گفته وی، با اسناد اخذ شده قبلی، میزان سند مالکیت اراضی دولتی در استان کردستان به حدود ۱۱ هزار هکتار رسیده است.

سرحدی تأکید کرد: پیگیری تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به سند تک‌برگی دارای مشخصات جی پی اس و کاداستری از دیگر برنامه‌های این اداره کل است که تاکنون ۶۵۰ فقره از یک هزار و ۵۰۰ فقره سهمیه ابلاغی انجام شده و بقیه نیز در حال پیگیری است که انتظار می‌رود تا پایان سال به اتمام برسد.

وی مساحت زمین‌های ملی محدوده و حریم شهرهای کردستان که توسط راه و شهرسازی حفاظت می‌شود را ۴۰ هزار هکتار با ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: روند اخذ اسناد مالکیت اراضی بنام دولت همچنان از سوی این اداره دنبال می‌شود.

نظر شما