شناسهٔ خبر: 46888 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران مطرح كرد؛

بازنگری در تعریف پروژه‌های شهری براساس بهره‌مندی بیشتر شهروندان از فضاهای عمومی

پیروز حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از رویکرد شهرداری در پروژه‌های عمرانی خبر داد و گفت: از این پس در حوزه ساخت و ساز به حوزه قلمروی عمومی و ایجاد فضا به نفع شهروندان نیز توجه جدی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایلنا، پیروز حناچی گفت: افتتاح پل‌های تقاطع غیرهمسطح امکان بهره‌برداری بهتر مردم از دریاچه خلیج‌فارس و ایجاد دسترسی‌های محلی را فراهم می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه در دوره قبلی بیشتر به بحث سیویل توجه می‌شد افزود: از این به بعد در حوزه ساخت و ساز به حوزه قلمروی عمومی و ایجاد فضا به نفع شهروندان نیز توجه می‌شود.

حناچی با بیان اینکه از این به بعد در تعریف پروژه‌ها علاوه بر در نظر گرفتن نقش پیمانکاران به بهره‌مندی بیشتر شهروندان از فضاهای عمومی دقت بیشتری می‌شود، گفت: در پروژه‌ها به دو رویکرد خلاقیت و جذابیت توجه می‌شود تا تهران نیز به مانند سایر شهرهای موفق بتواند پروژه‌های خلاقانه و جذاب نیز داشته باشد و در دوره جدید سعی می‌کنیم این دو رویکرد را به یادگار بگذاریم.

گفتنی است در این مراسم شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای شهرتهران، شهربانو امانی و مجید فراهانی و همچنین نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ حضور داشتند.

نظر شما