شناسهٔ خبر: 47890 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رشد ۱۰ درصدی جابجایی کالا در استان خراسان جنوبی طی ۹ماهه اخیر

ترانزیت کالا رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: رشد ۱۰ درصدی جابجایی کالا در استان خراسان جنوبی طی ۹ ماهه اول امسال انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی، هادی حیدری گفت: در حال حاضر با بررسی انجام شده از سیستم کنترل بارنامه، تناژ جابجا شده در  آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۸ درصد رشد داشته است.

رئیس اداره کالا اداره کل راهداری  و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی افزود: در این مدت بیش از ۴۳۷ هزار تن کالا با تعداد بیش از ۲۸ هزار سفر کامیونی در سطح استان به مقاصد درون و برون‌استانی جابجا شده است.

حیدری بیان کرد: عمده کالاهای جابجا شده از مبدأ استان به ترتیب، سیمان، سنگ سنگ‌بری، خاک معدنی، زغال‌سنگ و مصالح ساختمانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۸۴۵۷ نفر راننده حمل‌ونقل کالای استان اعم از ناوگان باری و وانت در حمل‌ونقل کالای استان با استفاده از ۴۴۲۴ دستگاه انواع کامیونت، کامیون و تریلی در این حوزه فعال هستند، تصریح کرد: عمر متوسط ناوگان حمل‌ونقل کالای استان برابر ۲۳/۱۲ سال است که نسبت به متوسط عمد ناوگان کشوری (۱۷.۹ سال) از وضعیت مطلوبی برخوردار است. 

نظر شما