شناسهٔ خبر: 48763 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد؛

جزئیات مذاکره با چینی ها برای تامین ساخت ترمینال ایران‌شهر فرودگاه امام‌خمینی/ مذاکره با ۳ شرکت چینی برای مشارکت در تکمیل قطعه ۳ آزادراه تهران- شمال

سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعان انقلاب اسلامی که به کشور چین سفر کرده است، گفت: با سه شرکت چینی مذاکره می‌کنیم تا بهترین شرایط برای مشارکت در قطعه سوم آزادراه تهران-شمال انتخاب شود.

‌به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی‌کیا از مشارکت سه شرکت چینی در تامین منابع و ساخت منطقه ۳ آزاد‌راه تهران - شمال خبر داد.

وی گفت: با این سه شرکت مذاکره می شود تا بهترین شرایط برای انجام این کار انتخاب شود.

‌سعیدی‌کیا‌ که در سفر کاری چین به سر می‌برد، افزود: در این سفر علاوه بر پکن، به شانگهای، گوانجو و شینزن ‌خواهیم رفت؛ استفاده از تجربیات چین و تبادل تجربیات در امر سرمایه‌گذاری مشترک در ایران برای انجام کار و صادرات از اهداف این سفر است.

وی مذاکره با شرکت‌های چینی در مورد گردشگری را از دیگر اقدامات در این سفر بیان کرد و افزود: بنیاد مستضعفان در امر توریسم امکاناتی دارد و با شرکت‌های چینی در این زمینه نیز تبادل نظر می‌شود تا گردشگران چینی به ایران و گردشگران ایرانی به چین جذب شوند.

سعیدی‌کیا همچنین از مذاکره با دو شرکت چینی برای تامین منابع و ساخت ترمینال ایران‌شهر فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: مذاکرات مقدماتی که در تهران به طور مفصل انجام شده است در اینجا ادامه می یابد تا به جمع بندی مشترک برسیم.

وی افزود: در دیگر زمینه‌ها نیز از جمله لبنیات و بخش‌های دیگر مذاکراتی داریم تا سرمایه‌گذاری‌های مشترک در ایران برای امر صادرات داشته باشیم.

سعیدی کیا همچنین به جلسه با تجار و بازرگانان ایرانی مقیم پکن و مذاکره با آنان اشاره کرد و گفت: در این جلسه از تجربیات آنان استفاده خواهیم کرد و به علت اینکه یکی از کارهای ما مشارکت است، استفاده از تجار ایران در چین و تجارب آنان نیز در دستور کار است.

نظر شما