شناسهٔ خبر: 49207 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

کوسه غراوی:

مجلس مخالفتی با افزایش نرخ عوارض آزادراه‌ها در چارچوب قانون ندارد/ توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها نیاز ضروری کشور است

شهرام کوسه غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر این نکته که توسعه راه ها و بزرگراه ها نیاز ضروری کشور است، گفت: با توجه به ضرورت واگذاری امور به بخش خصوصی باید انگیزه کافی برای حضور سرمایه گذار در امور عمرانی وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی شهرام کوسه غراوی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به برخی زمزمه ها مبنی بر افزایش نرخ عوارض آزاد راه ها در سال آینده، گفت: مجلس با افزایش نرخ عوارض در صورتی که در چارچوب قانون صورت بگیرد مخالفتی ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: هر نوع افزایش نرخی در بحث عوارض بزرگراهی باید توام با بهسازی و نوسازی مسیرها باشد.

نیازمند توسعه آزادراه ها و بزرگراه ها هستیم

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه توسعه راه ها و بزرگراه ها نیاز ضروری کشور است، تصریح کرد: با توجه به ضرورت واگذاری امور به بخش خصوصی باید انگیزه کافی برای حضور سرمایه گذار در امور عمرانی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن نرخ عوارض بزرگراهی متناسب با وضعیت جاده ها می تواند انگیزه خوبی برای سرمایه گذار باشد، گفت: شاید افزایش نرخ عوارض بزرگراهی مورد انتقاد مردم در ابتدا قرار بگیرد اما در صورتی که کیفیت مترقی جاده ها مواجه شوند به طور حتم راضی به رشد نرخ ها خواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بسیاری از آزادراه ها و بزرگراه های ما با مشکلات عدیده مواجه هستند، گفت: رفع نقاط حادثه خیز، نصب علایم لازم و همچنین بهبود وضعیت مسیرها از ملزوماتی است که افزایش مطابق قانون نرخ عوارض را توجیه می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت بیش از نرخ و مدت زمان مشخص شده در قانون مجاز به اخذ عوارض بزرگراهی نیست، افزود: در صورتی که تخلفی در این موضوع یا افزایش بدون ارتقا کیفیت مسیرها صورت بگیرد باید دستگاه های مسئول با ورود خود جلوی تخلف را بگیرند./

نظر شما