شناسهٔ خبر: 49421 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با دهه فجر انجام شد:

بهره‌برداری از پروژه‌های راه روستایی در شهرستان‌های گنبدکاووس و آزادشهر/ بهره‌برداری از ۱۰ پروژه راهسازی در علی‌آباد کتول

راه روستایی همزمان با دهه فجر از پروژه‌های راه روستایی در شهرستان‌های گنبدکاووس و آزادشهر بهره‌برداری شد، این در حالیست که رئیس راه و شهرسازی علی‌آباد کتول از افتتاح ۱۰ پروژه راهسازی و ابنیه فنی در حوزه شهرستان علی‌آباد کتول با اعتبار بیش از ۵۴ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان گلستان، عباس فرامرزی در حاشیه آیین بهره‌برداری و کلنگ زنی متمرکز پروژه‌های عمرانی گنبد در این شهرستان به پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل گفت: طول محورهای بهره‌برداری شده در این شهرستان در این ایام ۷ کیلومتر است که شامل روستاهای بهرام‌آباد، عطاآباد، سارلی سافلین و جلاین تپه است که پیش از این مردم روستاهای این محدوده از راه خاکی برای تردد استفاده می‌کردند و با آسفالت آن، اهالی منطقه از راه مناسب برای تردد به شهر و انجام تبادلات کشاورزی و اقتصادی خود بهره‌مند شده‌اند.

وی، اعتبار هزینه شده برای اجرای این چهار پروژه راه روستایی را ۱۴۷۷۴ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی اعلام نمود.

فرامرزی ادامه داد: احداث پل‌های باکسی پیش‌ساخته در محور اینچه برون با هزینه بالغ بر ۷۰۲۶ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی از دیگر اقداماتی است که به جهت هدایت روان آب‌ها و سیل و جلوگیری از آسیب‌دیدگی از راه موجود به اجرا درآمده و از آن بهره‌برداری شد.

حدود ۹۳۰ کیلومتر از راه‌های استان گلستان تحت پوشش استحفاظی شهرستان گنبدکاووس قرار دارد که نزدیک به ۶۰۰ کیلومتر آن روستایی است و از این میزان ۴۰۴ کیلومتر از نعمت آسفالت بهره‌مند هستند.

همچنین امان محمد باشقره رئیس راه و شهرسازی آزادشهر در مصاحبه با پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل، اعتبار هزینه شده برای تکمیل پروژه‌های ذکر شده را ۳۴۳۳ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی ذکر نمود.

شهرستان آزادشهر ۹۲ هزار نفر جمعیت و ۲۲۶ کیلومتر از راه‌های استان گلستان در حوزه استحفاظی این شهرستان قرار دارد که ۱۲۹ کیلومتر آن روستایی و بیشتر از ۱۰۳ کیلومتر آن آسفالته است.

حسن زارعی رئیس راه و شهرسازی علی‌آباد کتول در حاشیه مراسم متمرکز بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی شهرستان علی‌آباد کتول به پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره کل گفت: در مجموع حدود ۱۴ کیلومتر از راه‌های روستایی چلی علیا و چلی سفلی، طاویر و سنگدوین –حاجی کلاته امروز به‌صورت متمرکز و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید و اهالی روستاهای نامبرده از راه آسفالته مطلوب برخوردار شدند.

زارعی اضافه کرد: احداث دیواره سازی محدوده پل و راه روستایی میان رستاق به طول ۶۵ متر در دهنه زرین گل شهرستان علی‌آباد کتول، احداث پل دهانه ۵ متری و دیوار سنگی ملاتی و دیوار سازی در محور محمدآباد – سیاه مرزکوه در مجموع به طول ۲۸۵ متر از دیگر پروژه‌های است که در این روز به بهره‌برداری رسید.

رئیس اداره راه و شهرسازی علی‌آباد کتول محل اعتبارات هزینه شده این پروژه‌ها را از منابع استانی، ملی و سیل اعلام کرد.

شهرستان علی‌آباد کتول در شرق گرگان مرکز گلستان واقع است و ۳۴۶ کیلومتر از راه‌های استان تحت پوشش استحفاظی دارد که حدود ۲۲۵ کیلومتر آن روستایی است.

نظر شما