شناسهٔ خبر: 49565 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

واگذاری عملیات اجرایی طرح ملی بازآفرینی شهری در خوزستان به سرمایه گذار

کلنگ زنی مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان از واگذاری عملیات اجرایی طرح ملی بازآفرینی شهری به سرمایه گذار و بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، عباس پورسلان در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح ملی بازآفرینی شهری به در جمع خبرنگاران گفت: طرح بازآفرینی شهری در اهواز بخشی از بخشی از طرح ملی بازآفرینی شهری است که همزمان در ۲۰ استان کشور آغاز شده است.

پورسلان افزود: این طرح در زمینی به مساحت پنج هکتار تعریف شده و برای اسکان مجدد بخشی از اهالی شهر اهواز ساکن در سکونتگاههای غیر رسمی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اولویت اول اسکان با منطقه منبع آب اهواز است و در این منطقه ۹۰۰ خانوار ساکن در پهنه خطر شناسایی شدند.

پورسلان بیان کرد: البته شاید تمام ساکنان در این مناطق نیاز به اسکان مجدد نداشته باشند و با همکاری بین بخشی، ساماندهی آن‌ها در همان نقطه به دور از پهنه خطر انجام شود اما تعداد زیادی از آن‌ها به ویژه افرادی ساکن در بخش‌های با خطر ریزش، قطعا باید جابجا شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: این طرح قرار است با توان سرمایهگذاران بخش خصوصی به نتیجه برسد و ما دستور العملها، جزییات و مدل اجرا را تعیین می‌کنیم.

وی گفت: دولت قرار نیست در این طرح سرمایه‌گذاری کند و زیرساخت‌ها را باید تحویل دهیم و اجرای کار به سرمایه گذار و بخش خصوص واگذار می‌شود.

پورسلان گفت: مدل‌های ساخت و ساز به شکل انبو‌سازی در قالب یک شهرک یا محله است و طرح در راستای استانداردها شهرسازی و معماری که تمام استاندارها و قابلیتهای شهرنشینی را داشته باشد اجرا میشود.

نظر شما