شناسهٔ خبر: 49836 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معرف کتاب؛

كوتاه درباره رمان معمارانه «ر ه ش»

کتاب رمان رضا امیرخانی تحت‌عنوان «ر ه ش» درباره توسعه شهری که بنا به گفته نویسنده آن تمام مطالب در اسنپ نوشته شده است به چاپ ششم رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امیرخانی پیش از این درباره «ر ه ش» گفته بود که  این کتاب در قالب رمان است و به زندگی دو معمار جوان را روایت می کند. مثل کتاب "ارمیا" و "بیوتن" در این کتابم هم شخصیت یکی از رمان هایم حضور دارد. این اثر یک رمان معمارانه است و در آن بیشتر دارم به سراغ واکاوی این مسئله می‌روم که چه اتفاقی برای شهر در حال رخ دادن است.

امیرخانی همچنین گفته است: به نظرم در دنیا شهرهای بزرگ الگوهای توسعه متفاوتی دارند. از توسعه شهرهای بزرگ معمولا به عنوان عبرت بزرگ یا عبرت منفی یاد می‌کنند. مثلا در آمریکا شهری مانند لس‌آنجلس توسعه بزرگی داشته اما همه آن را شهر از دست رفته معرفی می‌کنند. همه شهردارهای آمریکا هم می‌دانند که نباید شهرشان مانند لس آنجلس شود. در ایران مساله برعکس است. شهری مثل تهران تا این اندازه که می‌بینیم بزرگ می‌شود، آلودگی هوا پیدا می‌کند و از طرف دیگر همه شهرهای دیگر کشور هم سعی دارند مثل تهران شوند. من برای تهران راه‌حلی ندارم اما می‌توانم فکر کنم که مشهد و شیراز و اصفهان نباید مثل تهران می‌شدند که شدند و می‌دانم که شهری مثل کاشان نباید قطعا تهران شود و در حال شدن است

این کتاب توسط نشر افق به زودی رونمایی می‌شود.

 

برچسب‌ها:

نظر شما