شناسهٔ خبر: 49969 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران اعلام کرد:

هواپیمای ATR شرکت آسمان کاملا سالم بود/ شرایط جوی در مبدأ و مقصد مناسب پرواز بود/ نتیجه نهایی بعد از بازگشایی جعبه سیاه اعلام می‌شود

سید کمالدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با گزارش‌هایی که از سوی مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان، مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و توضیحات وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز کمیسیون عمران ارائه شد، هواپیمای ATR شرکت آسمان کاملا سالم بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان کمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص جلسه برگزار شده امروز صبح کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی آسمان پیرامون بررسی علل سانحه پرواز تهران - یاسوج بیان کرد: با گزارش‌هایی که از سوی مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان، مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و توضیحات آخوندی، در جلسه امروز کمیسیون عمران ارائه شد، هواپیمای ATR شرکت آسمان کاملا سالم بوده است.

شهریاری ادامه داد: این هواپیما که ساخت ۲۵ سال پیش بود، کاملا مطابق با تکنولوژی روز اروپا ساخته شده است، براین اساس در زمان پرواز نقص فنی وجود نداشته و تمام چک‌های لازم هم انجام شده بود.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌های ارائه شده شرایط جوی هم در مبدأ و هم در مقصد کاملا مناسب ارزیابی شده بود گفت: خلبان این هواپیما هم یکی از بهترین خلبان‌های شرکت هواپیمایی آسمان و با سابقه بوده و کاملا به هواپیما و این مسیر تسلط داشته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: طبق بررسی‌های انجام شده ۶ دقیقه قبل از آنکه این هواپیما از صفحه رادار محو شود، مکالمه‌ای از درون این هواپیما با یک فرد در تهران انجام شده است که وزارت ارتباطات هم آن را تأئید کرد.

به گفته وی هنوز نمی‌توان هیچ اظهارنظر رسمی و دقیق درباره علت سانحه و سقوط این هواپیما ارائه کرد، مگر آنکه جعبه سیاه پیدا شود و مورد بررسی قرار گیرد، با یافتن جعبه سیاه باید دیگر شرایط و متغیرهای مسیر این پرواز مورد مطالعه و رمزگشایی قرار گیرد تا علت دقیق این حادثه مشخص شود.

شهریاری در پایان خاطرنشان گرد: از سازمان هواپیمایی فرانسه و شرکت سازنده هواپیمای ATR، هیاتی به ایران آمده‌اند که آنان هم منتظرند تا پس از یافتن جعبه سیاه اطلاعات دقیقی درباره علت این حادثه کشف کنند./

نظر شما