شناسهٔ خبر: 50204 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

عبدالکریم حسین‌زاده:

غفلت از نوسازی صنعت هوانوردی مربوط به سال‌های اخیر نیست/ وزرای راه ۴ دهه گذشته نسبت به تجهیز ناوگان هوایی سهل‌انگاری و غفلت کردند

عبدالکریم حسین زاده یک عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که بیش از ۴ دهه در تجهیز ناوگان هوایی سهل‌انگاری و غفلت کردیم، تاکید کرد: به این اعتبار اگر در تجهیز ناوگان هوایی مرتکب غفلت شده و نسبت به خریداری هواپیماهای جدید اقدام نکردیم، مربوط به این یکی، دو سال نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عبدالکریم حسین‌زاده، با اشاره به سانحه هوایی هواپیمای تهران-یاسوج و این‌که مقصر اصلی این سانحه کدام بخش است، اعلام کرد: مسئله این است که نگاه ما به توسعه درون‌سرزمینی و ارتباطات‌مان باید به‌طور کامل تغییر یابد.

وی افزود: به این اعتبار اگر در تجهیز ناوگان هوایی مرتکب غفلت شده و نسبت به خریداری هواپیماهای جدید اقدام نکردیم، مربوط به این یکی، دو سال نبوده است. ما در تمام این سال‌ها و در زمان تصدی تمامی وزرای این ۴ دهه سهل‌انگاری کرده و در خرید دستگاه‌ها، تکنولوژی و هواپیماهای جدید کوتاهی کردیم.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس دهم به ایلنا تاکید کرد: اکنون عمر ناوگان هوایی ما بالا رفته و این مسئله علاوه بر آن‌که ضریب امنیت سفر را کاهش می‌دهد، منجر به بروز مشکلاتی در مسائل درون‌سرزمینی می‌شود.

رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس دهم با بیان این‌که امروز همه می‌پرسند چرا صنعت گردشگری ما پیشرفت نمی‌کند، یادآور شد: مسئله این است که آیا توریست‌های خارجی حاضر هستند با صرف هزینه‌های هنگفت با این هواپیماها سفر کنند؟

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس دهم اضافه کرد: از طرف مقابل رییس سازمان گردشگری ما می‌گوید باید به جایی برسیم که سطح خدماتی نیروهای اداری ما هم‌سطح وزارت نفت باشد، درحالی که شخصاً معتقدم این اشتباه است و نباید هم‌سطح نفت باشد؛ بلکه باید بارها از سطح نفت نیز بالاتر باشد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم نقده و اشنویه در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: پشتوانه‌های گردشگری کشور ما به اتمام نمی‌رسد و ظرفیت آن به نهایت خود نخواهد رسید اما ما نتوانستیم از این ظرفیت‌ها درجهت بهره‌برداری به نفع صنعت گردشگری کشورمان استفاده کنیم و تا زمانی که در این راستا تلاش نکنیم، راه به جایی نخواهیم برد.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس در پایان و در واکنش به پرسشی درمورد حضور تعدادی از فعالان محیط زیست حاضر در جلسات اخیر فراکسیون محیط زیست مجلس در جمع جان‌باختگان سانحه هوایی تهران-یاسوج گفت:‌ بنابر پیگیری‌هایی که داشتم، تعدادی از فعالان محیط زیست در این هواپیما که دچار سانحه شد، حضور داشتند اما این افراد، آن فعالان محیط زیست نبودند که اخیراً برای حضور در جلسه فراکسیون محیط زیست به مجلس آمده بودند.

نظر شما