شناسهٔ خبر: 50500 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عفیفی پور اعلام کرد:

ساخت و نصب ۸ اسکله گردشگری با اعتبار ۵۲ میلیاردی/ دو فروند اسکله شناور در جزاير قشم و هنگام بهره‌برداری می‌شود

بندر قشم مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت و نصب ۸ اسکله شناور جدید گردشگری و مسافری در این استان با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال خبر داد و گفت: دو فروند از این اسکله ها در جزیره هنگام و روستای کندآلوي جزیره قشم تا پایان هفته جاری بهره برداری می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان، "اله‌مراد عفیفی‌پور" با اعلام این خبر گفت: در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و با هدف ارتقای سطح ایمنی سفرها و گردشگری دریایی، قرار است هشت اسکله فلزی شناور(پانتون) به ارزش ۵۲ میلیارد ریال در مبادی گردشگری شهرستان های قشم و سیریک نصب شود.

وی ادامه داد: تاکنون نصب دو فروند از آنها در جزیره هنگام و روستای ساحلی کندآلوی قشم به پایان رسیده و پايان هفته جاري با حضور مقامات ارشد سازمان بنادر و دريانوردي بهره برداري از آنها به صورت رسمي آغاز مي شود.

به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، نصب چهار فروند اسکله شناور دیگر در روستاهای واقع شده در میان جنگل حرا شامل بندر تاریخی لافت و روستاهای ساحلی شیب دراز، گورزین و سهیلی جزیره قشم تا پایان سال ۹۶، به اتمام خواهد رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: هفتمین اسکله شناور هم با هدف خدمت‌ رسانی مناسب به گردشگران جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس اوایل سال ۹۷ در جنگل حرای روستای ساحلی طبل نصب خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین نصب اسکله هشتم نیز تا پایان فصل بهار سال آینده در بندرگاه خور بین المللی آذینی شهرستان سیریک (شرق هرمزگان) به انجام خواهد رسید.
عفيفي پور از طول ۲۰ و عرض ۵ متری پانتون های نصب شده در کنار ارتفاع ۱۵۰ سانتیمتری با آبخور ۳۰ سانتیمتر و ارتفاع آزاد ۱۲۰ سانتیمتری به عنوان مشخصات هشت اسکله شناور یاد شده، نام برد که قادر به پهلوگیری همزمان سه شناور تفریحی و مسافری هستند.

وی طول پل دسترسی این اسکله ها(رمپ) را نیز ۲۰ متر با عرض ۱۶۰ سانتیمتر و ارتفاع ۱۳۰ سانتیمتر عنوان کرد.

عفیفی پور یادآور شد: بدنه این اسکله های شناور با تکیه بر دانش متخصصان بومی و توانمندی مهندسان ایرانی از جنس فولاد دریایی درجه A تحت کلاس يك موسسه رده بندي معتبر ایرانی ساخته شده است.

مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان در پایان طول و عرض فندانسیون این سازه های دریایی را ۳ متر و ارتفاع آن از سطح مد آب را هم ۱۵۰ سانتیمتر اعلام کرد.

نظر شما