شناسهٔ خبر: 50758 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در کمیته حمل‌ونقل ستاد خدمات سفر استان مطرح شد:

آمادگی کامل ناوگان مسافری استان همدان در ایام نوروز

اتوبوس معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان بر آمادگی کامل همه ناوگان مسافری استان برای انجام سفرهای نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده در نخستین نشست کمیته ایمنی حمل‌ونقل و سوخت ستاد خدمات سفر استان همدان با اشاره به بیان ضرورت‌ها و توانمندی‌های استان در جذب حداکثری گردشگران نوروزی و تبیین سیاست‌های کمیته حمل‌ونقل در قالب ستاد خدمات سفر استان به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان خدمت‌رسانی به مردم گفت: همه سازمان‌ها و ادارات عضو کارگروه در طرح نوروزی نسبت به اعلام محل استقرار پاسگاه‌های ثابت و سیار و لیست و مشخصات پرسنل کشیک در ایام نوروز ۹۷ آماده پاسخگویی در طول شبانه‌روز را داشته باشند.

وی افزود: همه سازمان‌ها و ادارات عضو کارگروه، برنامه‌ریزی و آمادگی لازم برای حضور و اجرای رزمایش ترافیکی پایان سال را داشته و در طول مدت رزمایش ارگان‌های دارای خودرو امدادی نسبت به فعال و روشن کردن چراغ‌های گردان اقدام کنند.

پناهنده ادامه داد: لازم است ادارات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان‌ها و شهرداری‌ها با همکاری و تعامل سایر ارگان‌های ذیربط شهرستانی و نیز بسیج‌های عمومی و مردمی نسبت به برنامه‌ریزی و آمادگی لازم برای پاک‌سازی حاشیه راه‌ها و درختکاری در محل‌های مشخص شامل مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی و راهدارخانه‌ها اقدام کنند.

وی بر آمادگی کامل همه ناوگان مسافری برای انجام سفرهای نوروزی تأکید و تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی در سفرها توسط ناوگان مسافربری به ویژه اتوبوس‌های بین‌شهری توسط شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر امری ضروری است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان در ادامه با تأکید بر ساماندهی و نظارت بر عملکرد امداد خودروی دارای مجوز در شبکه راه‌ها از طریق سامانه مدیریت ناوگان امدادی، اظهار کرد: تمامی کارگاه‌های جاده‌ای در طول ایام نوروز (۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۷) غیرفعال و تعطیل هستند.

پناهنده افزود: همچنین لازم است همه شرکت‌های حمل‌ونقل اتوبوسی به ویژه شرکت‌های حمل‌ونقل جوان سیر ایثار در اعزام کاروان راهیان نور در خصوص رعایت مسائل ایمنی و استفاده از رانندگان مجرب و انجام آموزش و اعزام اتوبوس با سن زیر ۵ سال اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه به پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اشاره و بیان کرد: پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اتوبوس‌های بین‌شهری به شکل اینترنتی و حضوری آغاز شده و نظارت مستمر ستادی و استانی بر روند اجرای آن انجام می‌شود.

این مسئول خدمات‌دهی مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در ایام نوروز را از دیگر اقدامات در دستور کار برشمرد و بیان کرد: نظارت بر مدیران فنی شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل، دقت نظر بیشتر هنگام بررسی و ارائه تأییدیه سلامت فنی وسایل نقلیه مسافربری قبل از اعزام به سفر و همچنین نظارت بر فعالیت مجتمع‌های خدماتی رفاهی با تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی، سیستم گرمایش و سرمایش و نمازخانه‌ها بسیار مورد تأکید این اداره کل است.

گفتنی است، در این نشست مدیران انجمن‌های صنفی شرکت‌های مسافربری، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و امداد خودرو، ارگان‌های ذیربط و همچنین مسئولان اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان حضور داشتند.

نظر شما