شناسهٔ خبر: 50899 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر مطرح کرد؛

نصب اسکله تفریحی انگشتی در جفره بوشهر/ افزایش ایمنی شناورهای تفریحی موجود در بنادر بوشهر

جفره بوشهر سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تاکید بر توجه به ایجاد اسکله تفریحی در نقاط ساحلی گردشگرپذیر گفت: در راستای توسعه گردشگری دریایی اسکله تفریحی انگشتی در جفره بوشهر نصب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نورالله اسعدی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با اشاره به تشکیل کمیته گردشگری دریایی استان بوشهر اظهار کرد: این نهاد یکی از کمیته‌‌های یازده‌گانه ستاد اجرایی خدمات سفر است که  زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری دریایی در مناطق ساحلی استان بوشهر فراهم می‌کند.

 وی، با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی افزود: یکی از اهداف مهم مقاصد گردشگران به مناطق ساحلی استان بوشهر استفاده از ظرفیت دریا است که در این راستا نیاز به ایجاد ایستگاه‌های شناور تفریحی در اسکله‌های استان است.

 سرپرست اداره کل بنادر و  دریانوردی استان بوشهر با اشاره به توجه به ایجاد شناورهای تفریحی با استانداردهای لازم ایمنی و دریانوردی افزود: برای افزایش ایمنی شناورهای تفریحی موجود در استان بوشهر،  ۶۰۰ جلیقه نجات تامین شده که به شناورهای تفریحی تحویل می‌شود.

اسعدی  با تاکید بر توجه به ایجاد اسکله تفریحی در نقاط ساحلی گردشگر پذیر بیان کرد: در این راستا اسکله انگشتی که نقش مهمی در تامین زیرساخت‌‌های گردشگر دریایی دارد در نظر گرفته‌شده است.

 سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: اسکله‌های انگشتی که فلزی هستند می‌تواند در تامین زیرساخت‌های گردشگر دریایی و ایمنی تردد مسافران موثر باشد و برای پهلوگیری شناورهای تفریحی و رفت و آمد گردشگران از ایمنی بالایی برخوردار است.

 اسعدی با اشاره به ایجاد همیار ناجی در بنادر پرتردد استان بوشهر تصریح کرد: برای افزایش ایمنی در گردشگری دریایی، قایق‌های همیار ناجی در دو بندر بوشهر و گناوه تهیه شده است.

نظر شما