شناسهٔ خبر: 51174 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

طبق اعلام سازمان پزشکی قانونی؛

۱۱ هزار نفر در نوروز ۱۰ سال گذشته در حوادث جاده‌ای کشته شدند

تصادف سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ایام نوروز ۱۰ سال گذشته ۱۱ هزار و ۸۷۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند و از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ آمار جانباختگان تصادفات نوروز هر سال سیر نزولی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان پزشکی قانونی، در ۱۰ سال گذشته بیشترین آمار جانباختگان حوادث رانندگی در ایام نوروز مربوط به سال ۱۳۸۷ با هزار و ۵۳۵ کشته و کمترین آن مربوط به سال ۱۳۹۶ با ۸۷۴ کشته است.

در نوروز سال ۱۳۹۶، (۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) ۸۷۴ نفر جان خود را از دست دادند یعنی به طور متوسط روزانه ۴۱،۶ تن در حوادث رانندگی کشته شده اند. این تعداد نسبت به متوسط روزانه ایام مشابه در سال گذشته که آمار تلفات ۴۸.۲ نفر بوده، ۱۳.۷ درصد کاهش یافته است.

براساس این گزارش بیشترین تصادفات منجر به مرگ در ایام نوروز امسال(۹۶) در روزهای ۲۹ اسفند (۶۱ نفر)، ۲۶ اسفند (۶۰ نفر) و ۳۰ اسفند (۵۷ نفر) و کمترین تصادفات منجر به مرگ در روزهای پنجم فروردین (۲۱ نفر) و ۱۵فروردین (۲۹ نفر) رخ داده است.

این بررسی همچنین نشان می‌دهد که ۷۱.۹درصد از کشته های ناشی از حوادث رانندگی نوروز امسال مرد و ۲۸.۱ درصد زن بودند.

در این گزارش تاکید شد است: حوادث رانندگی نوروزی شامل جانباختگان تصادفات در محدوده زمانی ۲۵ اسفند هر سال تا ۱۵ فرودین سال بعد است.

نظر شما