شناسهٔ خبر: 51382 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عظیمیان تشریح کرد:

برنامه‌های سازمان ملی زمین و مسکن در سال ۱۳۹۷/ انطباق تمامی اراضی دولتی در طرح کاداستر برای جلوگیری از تخلف و زمین‌خواری

حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که نشاندن تمامی اراضی دولتی در طرح کاداستر سازمان ثبت برای جلوگیری از تخلف و زمین خواری در سال جاری در دستور کار سازمان قرار دارد، گفت: طرح سامانه جامع املاک یکی از کارهای بزرگی است که در سازمان با قدرت و شدت در دست انجام است، شمارش پرونده‌ها و سند تک برگی یکی دیگر از اقداماتی است که در سالجاری در دستور کار داریم.

حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره اهم برنامه هایی که سازمان ملی زمین و مسکن برای سال ۱۳۹۷ در دستورکار قرار داده است نکاتی را ارایه کرد.

عظیمیان ضمن تبریک فرارسیدین سال ۱۳۹۷، گفت: اجرای کامل دستورالعمل سند دار کردن املاک تصرفی یکی از اصلی ترین برنامه های سازمان برای سال جدید است، همچنین ابتیاع (خرید) زمین برای مناطقی که زمین نداریم و در خواست مسکن وجود دارد، همچنین ابتیاع زمین برای کاربری‌های گردشگری و اتمام حداکثری مسکن مهر باقی مانده که نزدیک به ۹۰هزار واحد است و یک سوم آن برعهده سازمان ملی زمین و مسکن است از جمله دستورکاری سال جاری سازمان ملی زمین و مسکن است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از دیگر اقدامات سازمان را در سال جاری تکمیل و همچنین آغاز یکسری از پروژه‌های آماده‌سازی و پروژه‌های مشارکتی عنوان کرد و افزود: طرح سامانه جامع املاک یکی از کارهای بزرگی است که در سازمان با قدرت و شدت در دست انجام است. شمارش پرونده‌ها و سند تک برگی یکی دیگر از اقداماتی است که در سالجاری در دستور کار داریم.

عظیمیان تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای ما نشاندن تمامی اراضی دولتی در طرح کاداستر سازمان ثبت برای جلوگیری از تخلف و زمین خواری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: کارهای جاری سازمان هم امیدواریم به نحو بهتری و با رضایتمندی بیشتری برای مردم شریف ایران انجام شود.

وی در مورد آخرین وضعیت پیشرفت سامانه جامع اراضی و مستغلات نیز توضیحاتی را ارایه کرد و افزود: در حال حاضر سازمان از سامانه جامع اراضی و مستغلات بهره‌برداری می‌کند. بدین معنا تمامی اتفاقاتی که در رابطه با زمین‌های واقع در محدوده و حریم شهرهای بالای ۲۵هزار نفر می‌افتد اطلاعاتش بر روی سیستم قرار دارد و کاربرانی از سازمان که مجاز به استفاده از آن هستند برای انجام وظایف خود از آن اطلاعات بهره مند می شوند.

عظیمیان یادآور شد: سامانه جامع املاک و مستغلات تعدادی زیرسامانه دارد که در حال ارایه خدمات هستند و برخی از آنها همچون هیات نمایندگی ۱۰۰ درصد به نتیجه رسیده است و برخی نیز در مرحله انجام و تکمیل قرار دارند.

نظر شما