شناسهٔ خبر: 51887 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان بنادر قطر خبر داد:

سرمایه‌گذاری قطر در بنادر و پسکرانه‌های بندری ایران/ تسهیل حمل و نقل کالا‌های ایرانی به مقصد قطر

نشست رئیس سازمان بنادر قطر گفت: برنامه‌های این کشور برای توسعه ترانزیت به کشور‌های CIS با استفاده از امکانات بندری ایران است وهیچ چیز مانع از تعامل ما با ایران نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، کاپیتان الخنجی در نشست مشترک خبری رؤسای سازمان بنادر و دریانوردی ایران و قطر، افزود:در سفر به تهران و بازدید از بنادر جنوب ایران به دنبال تدوین سند همکاری‌های حمل و نقلی و توسعه روابط تجاری هستیم. دو کشور ایران و قطر از موقعیت استراتژیکی در منطقه برخوردار هستند؛ به ویژه نزدیکی دو کشور سبب شده تا در جهت استفاده بهینه از ترانزیت محموله‌های قطری به کشور‌های CIS از ظرفیت‌های دریایی و بندری ایران بهره بیشتری ببریم.

اهداف ما بلند مدت است

وی با اشاره به برنامه‌های سرمایه گذاری قطر در بنادر و پسکرانه‌های بندری ایران، افزود: اهداف ما در ایران بلند مدت است. در این سفر زمینه‌های سرمایه گذاری در ایران را شناسایی کرده و در تعامل با ایران نیاز‌های یکدیگر را برای سرمایه گذاری استراتژیک منطقه‌ای پیدا خواهیم کرد. امیدواریم اهدافی که برای این سفر تنظیم کردیم هر چه سریعتر محقق شود.

در همکاری با ایران مصمم هستیم

رئیس سازمان بنادر قطر در ادامه نشست مشترک خبری رؤسای سازمان بنادر و دریانوردی ایران و قطر، گفت:بعد از سفر و دیداری که وزرای دو کشور با یکدیگر داشتند، تصمیم گرفته شد یک کمیته مشترکی از طرف ایران به نمایندگی محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران و از طرف دولت قطر به نمایندگی بنده تشکیل شود که این کمیته مشترک راه‌های همکاری و توسعه روابط و رفع چالش‌های موجود را پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که کشور قطر در مواجه با فشار از سوی کشور‌های عربی منطقه خصوصا عربستان سعودی برای توسعه همکاری و سرمایه گذاری در ایران، چه رویکردی خواهد داشت، تصریح کرد: هیچ چیز نمی‌تواند استراتژی‌های ما را تغییر دهد. ما عزم جدی در همکاری‌های دریایی و بندری با ایران داریم.

افزایش تجارت ایران و قطر

رئیس سازمان بنادر کشور قطر در ادامه از روابط تجاری رو به گسترش با ایران خبر داد و اظهار داشت: آمار و ارقام نشان از تعاملات خوب تجاری و جذب کالا‌های ایرانی به خصوص مواد غذایی در بنادر قطر است. به نمایندگی از مردم قطر از ایران به جهت اینکه در شرایط سخت سیاسی و اقتصادی از ما حمایت کردند، قدر دانی می‌کنم.

گفتنی است؛ هیأت عالیرتبه از مدیران ارشد وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر متشکل از کاپیتان الخنجی؛ رییس سازمان بنادر قطر، حسن الهیل؛ مشاور ارشد وزیر حمل ونقل و ارتباطات قطر، کاپیتان الیافعی؛ مدیر بندر حمد، خالد النعیمی؛ مدیر بندر الرویس و حمد الانصاری؛ مدیر بین الملل وزارت حمل و نقل امروز (دوشنبه) ظهر وارد تهران شدند تا ضمن ملاقات با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران؛ از توانمندی‌های تجاری و گردشگری بنادر کشور بازدید کنند.

نظر شما