شناسهٔ خبر: 52394 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

توسط متخصصان مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام شد؛

طراحی و ساخت نخستين آزمایشگر ارابه‌های فرود هواپیمای A۳۲۰ در هما

 آزمایشگر ارابه های فرود طراحی و ساخت نخستین آزمایشگر ارابه‌های فرود (landing Gear) هواپیماهای A۳۲۰ توسط متخصصان مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی "هما" با موفقیت به انجام رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، طراحی و ساخت نخستین آزمایشگر ارابه‌های فرود (landing Gear) هواپیماهای A۳۲۰ توسط متخصصان مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی "هما" با موفقیت به انجام رسید و امروز طی مراسمی با حضور فرزانه شرفبافی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل "هما" و جمعی از متخصصان صنعت، از دست اندرکاران این اقدام نوین در "هما" تقدیر به عمل آمد. 

شرفبافی در این مراسم ضمن تقدیر از مجموعه مهندسی و تعمیرات "هما" که آنان را متخصصان بی ادعای این صنعت نامید، اظهار کرد: باعث افتخار است که ما دانش فنی تولید دستگاه ارابه فرود (landing Gear) را در مملکت داریم و این دانش فنی بسیار ارزشمندتر از خود این تجهیزاتی است که ساخته‌ایم. 

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام حمایت از تولیدات ایرانی تاکید کرد: ساخت این تجهیزات به واقع عمل به عین فرمایشات مقام معظم رهبری است که در "هما" به عنوان یک شرکت ملی و حامل پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام پذیرفته است و اینک "هما" این توانایی را دارد که تست ارابه‌های فرود ناوگان ایرباس ۳۲۰ خود و سایر شرکت‌های هواپیمایی داخلی را به طور کامل انجام دهد و از ارسال این قطعات به خارج از کشور برای انجام آزمایش‌های پس از تعمیر بی‌نیاز باشد.

یادآور می شود ارابه فرود یا landing Gear یک قطعه بسیار مهم در هواپیماست که کل وزن هواپیما در هنگام تماس نخست با باند در هنگام فرود بر روی آن وارد می شود. چرخ‌ها و ترمزهای هواپیما نیز بر روی این ارابه فرود نصب می‌شوند. تعمیرات اساسی(اورهال) ارابه فرود پیش از این نیز در "هما" انجام می‌پذیرفت اما برای آزمایش پس از تعمیرات اساسی ارابه فرود، نیازمند ارسال آن به خارج از کشور بودیم که اینک از این موضوع مستغنی گشته ایم.

نظر شما