شناسهٔ خبر: 52762 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت؛

بهره‌برداری از بزرگترین کترینگ هوایی خاورمیانه در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

هواپیمایی ایران ایر بزرگترین و مجهزترین کترینگ هوایی خاورمیانه تحت مالکیت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، بزرگترین کترینگ خاورمیانه صبح امروز در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با حضور فرزانه شرفبافی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، شهرام آدم‌نژاد، مدیرعامل مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و جمعی از مدیران صنعت هوانوردی ایران افتتاح شد.

این مجموعه که به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد، با مساحتی بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع و در دو ونیم طبقه احداث شده است و شامل ساختمان‌های اداری، مجموعه تولید غذا، انبار نگهداری محصولات غذایی، مجموعه بسته بندی و آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی است.

در این مجموعه روزانه ۱۲۰ هزار بسته پذیرایی تولید می‌شود که علاوه بر نیاز پروازهای خارجی ایران‌ایر، نیاز سایر شرکت‌های هوایی داخلی و خارجی فعال در فرودگاه امام خمینی (ره) را نیز تامین می‌کند.

احداث کترینگ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از سال ۸۱ آغاز شده اما افتتاح آن به علت کمبود بودجه به تعویق افتاده بود. از آذرماه سال گذشته با احساس نیاز به رقابت با سایر شرکت‌های منطقه، عملیات احداث این مجموعه مجددا آغاز شد و امروز به بهره‌برداری رسید. احداث و تجهیز این مجموعه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه داشته است.

این کترینگ که با مشاوره شرکت آلمانی I+O احداث شده است، بزرگترین و مجهزترین کترینگ خاورمیانه به شمار می رود.

نظر شما