شناسهٔ خبر: 53725 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در اردیبهشت ماه انجام شد؛

بهره‌برداری از ۸۳۸ واحد مسکن مهر در شهرستان مهاباد

افتتاح ۸۳۸ واحد مسکن مهر در شهرستان مهاباد از مجموعه یک هزار و ۵۲۰ واحد افتتاح شده آذربایجان غربی در اردیبهشت ۹۷ به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مراسم افتتاح ۸۳۸ واحد مسکن مهر در شهرستان مهاباد با حضور استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، امام جمعه و فرماندار شهرستان مهاباد و جمعی از مدیران استان به صورت نمادین در سایت مکریان برگزار شد.

استاندار آذربایجان غربی در این مراسم بر لحاظ استانداردهای ایمنی در مساکن مهر تأکید کرد و گفت: خوشبختانه استانداردهای صنعت ساختمان در طراحی و ساخت پروژه‌های مسکن مهر شهرستان مهاباد رعایت شده است.

محمدمهدی شهریاری، کاهش سود دوران مشارکت بانک‌های عامل را مهمترین راهکار تسریع در تکمیل طرح مسکن مهر عنوان کرد و ادامه داد: هدف‌گذاری دولت تدبیر و امید، تحویل تمامی واحدهای باقی‌مانده مساکن مهر تا پایان امسال است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه از مجموع ۴۵ هزار واحد مسکن مهر استان تا به امروز ۴۰ هزار واحد به اتمام رسیده است، افزود: میانگین پیشرفت اجرایی طرح مسکن مهر استان ۹۶ درصد است.

ابراهیم مبارک قدم ادامه داد: پرونده طرح مسکن مهر استان با افتتاح یک هزار و ۵۲۰ واحد مسکن مهر در اردیبهشت‌ماه امسال در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و شهرستان‌های اشنویه، پیرانشهر، میاندوآب، تکاب و سلماس مختومه می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: ۴ هزار واحد باقی‌مانده با همکاری شرکت‌های خدمات رسان در تأمین زیرساخت‌ها و حمایت بانک‌های عامل در پرداخت به موقع تسهیلات و همت شرکت‌های تعاونی مسکن مهر تا پایان امسال افتتاح شود.

مبارک قدم با اشاره به اینکه ۸۳۸ واحد از مجموع یک هزار و ۵۲۰ واحد مسکن مهر افتتاح‌شده در شهرستان مهاباد است، تصریح کرد: شهرستان مهاباد بعد از مرکز استان بیشترین سهم را در واگذاری اراضی دولتی برای اجرای طرح مسکن مهر داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآور شد: سه هزار و ۳۰۰ واحد در سایت‌های کارمندان، مکریان و سیدآباد مهاباد در دست احداث بوده و تاکنون یک هزار و ۷۶۰ واحد به اتمام رسیده است.

مبارک قدم ادامه داد: همچنین یک هزار و ۳۴۰ واحد در قالب خودمالکی و گروهی در شهرستان مهاباد واگذار شده و تا به امروز یک هزار و ۲۷۰ واحد به متقاضیان تحویل داده شده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه ۱۴۳ میلیارد تومان تسهیلات مصوب طرح مسکن مهر شهرستان مهاباد است، یادآور شد: ۱۰۱ میلیارد تومان از این رقم پرداخت شده است.

نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم از تصویب طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان خبر داد و گفت: در صورت تصویب نهایی این طرح در هیئت دولت و کمیسیون اقتصادی مجلس، مسیر جذب سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی در منطقه هموار می‌شود.

جلال محمود زاده یادآور شد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی موجب اشتغال‌زایی و رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی منطقه می‌شود.

ماموستا ملأ قادر سهرابی؛ امام‌جمعه شهر مهاباد از دیگر سخنرانان این مراسم بود که بر حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد و گفت: قیمت تمام‌شده محصولات داخلی باید به‌گونه‌ای باشد که ارزان و باکیفیت بوده و توان رقابت با دیگر کالاهای خارجی را داشته باشد.

نظر شما