شناسهٔ خبر: 53969 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رالی گردشگری دوستی/ کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب

پوستر مراسم استقبال از رالی اتومبیلرانی کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب با حضور مقامات و سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در تاریخ ۸ خردادماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی طبق اعلام  روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ مراسم استقبال از رالی اتومبیلرانی کریدور بین‌المللی شمال- جنوب با حضور مقامات و سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار می‌کند. 

رالی گردشگری کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال- جنوب از شهر دهلی نو در کشور هندوستان آغاز و هدف آن ایجاد ارتباط فرهنگی و دوستی بیشتر میان ۴ کشور هند، ایران، آذربایجان و روسیه و تبیین اهمیت و احیای مسیر ترانزیتی شمال– جنوب است که در مسیر بازگشت در روز ۸ خرداد ماه به تهران خواهد رسید.

شرکت‌کنندگان در رالی دوستانه هند-روسیه، در آغاز پس از عبور از مسیر دریایی بندر ناواشیوا در هندوستان به بندرعباس در جنوب ایران رسیدند و ۱۰ اردیبهشت‌ماه، همزمان با روز ملی «خلیج‌فارس» این شهر را به مقصد بندر آستارا در شمال کشورمان ترک کردند.

پس از آن اتومبیل‌رانان با خروج از مرز زمینی آستارا، حرکت خود را به سمت باکو و سپس شهر سن پترزبورگ روسیه ادامه دادند. رالي مذکور در مسير برگشت روز ۷ خرداد ۱۳۹۷ از مرز آستارا وارد کشور شده و پس از عبور از شهر رشت به تهران می‌رسد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان عضو رسمی «فدراسيون بين‌المللي اتومبيلراني»  (FIA)و «اتحاديه بین‌المللی جهانگردي» (AIT) ، مراسم استقبال از این رالی را با حضور سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند و برخی مقامات وزارت امور خارجه، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار خواهد کرد.

همچنین کانون از طریق مذاکره و هماهنگی با سازمان‌ها و ادارات استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شرایطی را فراهم کرده تا شرکت‌کنندگان در رالی بتوانند به سهولت از کلیه جاذبه‌ها و اماکن تاریخی، گردشگری و ... در مسیر خود بازدید کنند.

رالی گردشگری کریدور بین‌المللی شمال- جنوب در ادامه مسیر نیز از برخی شهرهای ایران از جمله یزد، کرمان، زاهدان، چابهار، بندرعباس، اصفهان و شیراز عبور کرده و ۱۳ خرداد ماه از مرز بندرعباس از كشور خارج خواهد شد.

نظر شما