شناسهٔ خبر: 54994 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس شورای شهر رشت گفت:

اجرای برنامه بازآفرینی با هدف ایجاد زیست پایدار، مهمترین هدف پروژه بازآفرینی شهری در رشت

سید امیرحسین علوی رئیس شورای شهر رشت گفت: بازآفرینی محلات رشت در راستای احیای بافت‌های هویت ساز، به نحوی که امکان زیست پایدار در این محلات ممکن باشد، مهمترین هدف پروژه بازآفرینی شهر رشت است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، سید امیرحسین علوی با تاکید بر بازآفرینی بافت‌های فرسوده با تکیه بر بازآفرینی بناهای هویت‌ساز شهر رشت، گفت: شهر رشت از متراکم‌ترین شهرهای کشور است و این تراکم جمعیتی به ویژه در محلاتی که شکل گیری رشت از آن آغاز شده، مشهود است بنابراین بازآفرینی این محلات به نحوی که امکان زیست پایدار در این محلات ممکن باشد،مهمترین هدف پروژه بازآفرینی شهر رشت است.

وی محله ساغریسازان و رودبارتان را مهمترین محله در بازآفرینی شهری خواند و اظهار کرد: بقعه خواهر امام، نگین این محله است که بازآفرینی حریم آن و محوطه سازی، از سال گذشته در قالب پروژه بازآفرینی آغاز شده است .

علوی افزود: این پروژه در قالب محور پیاده گردشگری مذهبی در حال اجراست و محوطه سازی حریم بقعه خواهر امام،نخچیری،سوخته تکیه و مسگران در حال اجرا است .

رئیس شورای شهر رشت، گفت: مرمت و احیای مسجد حاج سمیع در محله ساغریسازان از دیگر پروژه‌های شهرداری است که از سال قبل در حال اجرا است و مقاوم سازی این مسجد و تعویض حلب سقف در قالب پروژه بازآفرینی در حال انجام است .

رئیس شورا همچنین تصریح کرد: کمک به بازتوانی زنان بی سرپرست و بد سرپرست در قالب ایجاد طرح‌های اشتغال، از دیگر برنامه‌های مدیریت شهری است و در همین راستا به کمک دفتر امور بانوان استانداری، بازارچه دائمی فروش صنایع دستی در بوستان کشاورز ساخته شد تا بانوان بی‌سرپرست بتوانند از این مکان استفاده کرده و به اقتصاد خانواده کمک کنند .

علوی از اجرای ساخت ساختمان مرکز بیماران هموفیلی خبر داد و تصریح کرد: این مرکز درمانی با تلاش‌های کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در محله چله خانه در دست اجرا است

نظر شما