شناسهٔ خبر: 55781 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

از ۲۱ الی ۲۸ تیرماه انجام می‌شود:

برگزاری نمایشگاه آثار منتخب مسابقه ایده‌ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف در خانه گفتمان شهر

پوستر نمایشگاه آثار منتخب مسابقه ایده‌ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف از ۲۱ الی ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ ازساعت ۹ الی ۱۷، پنجشنبه‌ها ۹ الی ۱۳، در خانه گفتمان شهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نمایشگاه آثار منتخب مسابقه ایده‌ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف از ۲۱ الی ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ ازساعت ۹ الی ۱۷، پنجشنبه‌ها ۹ الی ۱۳، در خانه گفتمان شهر به نشانی میدان فلسطین،خیابان طالقانی غربی، پلاک ۵۱۴ برگزار خواهد شد.

گفتنی است مسابقه «ایده‌ای برای بازآفرینی میراث صنعتی ریسباف» توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران و با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان برنامه‌ریزی و  برگزار شد. فراخوان عمومی این مسابقه در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ انتشار یافت که بر اساس شرایط مندرج در این فراخوان، مسابقه در سطح ملی و به صورت آزاد برگزار ‌شد. مهلت ارسال آثار یک ماهه و تا تاریخ ۲۶ اردیبهشت سال‌جاری معین شد که به دلیل درخواست‌ شرکت کنندگان در مسابقه برای تمدید زمان مسابقه، این مهلت به مدت ۲۵ روز تمدید و تاریخ نهایی ارسال آثار روز ۲۰ خرداد ماه تعیین شد. در پایان این مهلت، تعداد ۶۱ اثر به دبیرخانه مسابقه رسید که همه آثار در مسابقه شرکت داده شدند.

جلسه قضاوت آثار، روز شنبه مورخ ۹/۴/۹۷ در محل خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) با حضور پنج داور اصلی مسابقه، دبیر برگزاری مسابقه و ناظر رسمی دبیرخانه مسابقات معماری و شهرسازی کشور برگزار شد. داوران پس از جلسه ابتدایی و گفتگو پیرامون اصول و نحوه قضاوت، به بررسی آثار پرداخته و در دو مرحله آثار برتر را انتخاب کردند. در مرحله اول پس از جمع‌بندی آراء داوران، ۱۶ اثر به عنوان آثار برتر معین شده و در مرحله دوم پنج اثر برتر از میان آن‌ها انتخاب شد.

هیئت داوران ارزیابی خود در مورد آثار رسیده به دبیرخانه را در بیانیه‌ای که به پیوست این خبر آمده اعلام کرد که طی این بیانیه آثار زیر به عنوان برندگان جوایز مسابقه معرفی شدند:

برنده جایزه اول: کد R-۲۹، سرگروه محمود رضا ثقفی، اعضای گروه: فروغ رضوی، کیمیا والیانی، علی فردوسی، کیانا نجفی، سید مسیح مشگ فروش و فرزاد یعقوبی پور.

برنده جایزه دوم: کد R-۳۱، گروه کاما. سرپرست گروه طراحی علی شیخ الاسلام، اعضای گروه: اشکان شیرانی، هیوا اعتمادی، علیرضا شاهی، نورویک آبکاریان، حامد پورعابدین و وازریک ملکنیان.

برنده جایزه سوم: کد R-۱۷، خانم نگین حسینی.

برنده جایزه چهارم: کد R-۳۰، احمد رجبی و علی راشد.

برنده جایزه پنجم: کد R-۳۹، طراح مسئول مریم عباسی  به همراه وحید صادقی./

نظر شما