شناسهٔ خبر: 55855 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

توضیح عبده‌تبریزی درباره یک خبر

حسین عبده تبریزی حسین عبده تبریزی اقتصاددان و مشاور وزیر راه و شهرسازی در کانال تلگرامی خود درباره یک خبر که برخی رسانه‌ها درباره آن حاشیه‌‌سازی کردند، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین عبده تبریزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی در کانال تلگرامی خود درباره یک خبر که به نقل از او منتشر شده است، توضیحاتی ارائه داد. در این یادداشت آمده است:

«در برنامه‌ی روبرو در روز جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲، بحث پیرامون سیاست‌ها در بخش مسکن بود. یکی از منتقدان اعلام کرد که وزارت راه و شهرسازی در پنج سال گذشته هیچ کاری نکرده. بنده توضیح دادم که اگر منظور ایشان از کار اقدام اجرایی مثل مسکن مهر است و اجرای پروژه را در نظر دارند، وظیفه‌ی دولت به‌ویژه در بخش مسکن، کارفرمایی در این بخش نیست. به‌علاوه، اقدامات انجام‌شده را توضیح دادم و از جمله گفتم که به‌رغم بی‌اعتقادی به مسکن مهر، دولت یازدهم و دوازدهم در تنگنای مالی جاری تا امروز ۳/۱ میلیون واحد را ساخته و یک میلیون واحد را تحویل داده، و سیصد هزار واحد کامل شده منتظر آب و برق است.

در توضیح این‌که چرا وزارت راه و شهرسازی مخالف مسکن مهر است، نقل قولی از یکی از استانداران آوردم که چند سال قبل به بنده گفته بود، در آن استان چوپان‌ها به شهر آمده و مسکن مهر و یارانه‌ی نقدی گرفتند. با این نقل قول می‌خواستم توضیح دهم که مسکن مهر به ساختارهای اجتماعی و تولید در کشور نیز صدمه زده است. خبرنگار محترم تسنیم که در برنامه حضور داشتند، خبر کوتاهی از برنامه‌ی روبرو مخابره کردند، و در آن از قول بنده کوتاه نوشتند که «مسکن مهر چوپان‌ها را به شهر کشاند.» اکنون چند سایت این جمله را ذکر کرده و از آن به عنوان «توهین وقیحانه‌ی» این‌جانب یاد کرده‌اند.

روشن است که هیچ توهینی در کار نبوده و دوستان آن سایت‌ها دارند وظیفه‌ی تخریب خود را انجام می‌دهند. به هر حال، با این یادداشت بنده مراتب احترام و تشکر خود را از خدمات همه‌ی اقشار و از جمله قشر مورد اشاره اعلام کرده، و از درگاه خداوند مسئلت دارم که دست‌اندرکاران آن سایت‌ها را که مصداق «یکی بر سر شاخ بن می‌برید» می‌باشند، و می‌کوشند تخم کینه و بدبینی بین مردم بکارند، به راه راست و صلاح این کشور هدایت کند.»

نظر شما