شناسهٔ خبر: 56205 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

حق شناس خبر داد:

طراحی بازی‌های رایانه‌ای برای اشاعه فرهنگ دریایی در سطح کشور

هادی حق شناس ‌معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای طراحی بازی‌های رایانه‌ای با همکاری نخبگانی ایرانی به منظور اشاعه فرهنگ دریایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، هادی حق‌شناس با اشاره به برگزاري همايش تدوين نقشه راه اشاعه فرهنگ دريايي در كتب درسي به ميزباني بندر شهيد رجايي (۲۸ و ۲۹ تير ماه) گفت: در سال های گذشته در کتاب‌های مدارس کمتر مباحث دریایی بوده و برخی دانش آموزان پس از فارغ‌التحصیلی با بنادر کشور و حتی استان‌های ساحلی هم آشنایی نداشتند.

وی افزود: در چند سال اخیر مرکز بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر تلاش کرد از طریق هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش هزاران صفحه در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و متوسطه گنجانده شود. این سیاست باز هم ادامه پیدا خواهد کرد.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع، با تعدادی از نخبگان کشور مذاکراتی داشته ایم که بازی‌های رایانه‌ای با هدف اشاعه فرهنگ دریایی طراحی شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در طراحی این بازی‌ها از نمادهای دریایی و مباحث ایمنی به شیوه‌ای جذاب استفاده خواهد شد و در زمان حضور مسافران در بنادر به گوشی‌های تلفن همراه از طریق بلوتوث ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: این بازی‌های رایانه‌ای هم جنبه سرگرمی برای مسافران دریایی خواهد داشت و هم اطلاعات دریایی و مباحث مربوط به ایمنی به آنها منتقل خواهد شد.

نظر شما