شناسهٔ خبر: 56301 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد:

رشد شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی در سال ۱۳۹۶

ساختمان درصد تغييرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهي به فصل بهار سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به بهار سال ١٣٩٦ معادل ١٧,٤ درصد بوده كه نسبت به همين اطلاع در فصل قبل (١٢.٣درصد) با افزايش روبه‌رو بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، شاخص كل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسكونی شهر تهران، بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰، در فصل بهار۱۳۹۷ برابر با ۲۵۰.۸ است، كه نسبت به فصل قبل (۲۲۳.۱) ۱۲.۴ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل (۱۹۷.۱) ۲۷.۳ درصد افزایش داشته است. همچنین درصد تغییرات شاخص كل در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۱۷.۴ درصد بوده كه نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۱۲.۳ درصد) با افزایش روبرو بوده است .

بر اساس این گزارش شاخص گروه «سیمان، بتن، شن و ماسه» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۲۷.۹ است كه نسبت به فصل قبل ۱.۹ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «گچ و گچكاری» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۲۵.۸ است كه نسبت به فصل قبل ۹.۷ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «انواع بلوك سفالی و آجر» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۱۹۵.۴ است كه نسبت به فصل قبل ۶,۶ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «موزاییك، كاشی و سرامیك» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲.۷.۷ است كه نسبت به فصل قبل ۷.۳ درصد افزایش داشته است.

همچنین می‌توان دید که شاخص گروه «سنگ» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۲۰.۷ است كه نسبت به فصل قبل ۶.۷ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «آهن آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۲۵.۴ است كه نسبت به فصل قبل ۲۱.۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «چوب» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۴۷.۹ است كه نسبت به فصل قبل ۱۵.۱ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «ایزوگام، قیرگونی و آسفالت» در فصل بهار۱۳۹۷ برابر با ۲۶۳.۷ است كه نسبت به فصل قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «شیرآلات بهداشتی» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۳۳۶.۱ است كه نسبت به فصل قبل ۱۱.۹ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، شاخص گروه «تاسیسات مكانیكی و انواع عایقهای حرارتی» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۸۹.۳ است كه نسبت به فصل قبل ۱۱.۶ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «یراقآلات درب و پنجره» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۳۱۶.۶ است كه نسبت به فصل قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه « نقاشی ساختمان» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۳۰۹.۵ است كه نسبت به فصل قبل ۱۲.۸ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «تاسیسات برقی » در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۳۰۷.۷ است كه نسبت به فصل قبل ۱۴.۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «شیشه» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۲۷.۴ است كه نسبت به فصل قبل ۸.۲ درصد افزایش داشته است. در نهایت شاخص گروه «خدمات» در فصل بهار ۱۳۹۷ برابر با ۲۶۴.۲ است كه نسبت به فصل قبل ۱۴.۵ درصد افزایش داشته است.

برچسب‌ها:

نظر شما