شناسهٔ خبر: 56385 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پورسلان خبر داد:

بازنگری طرح جامع شهر اهواز تصویب شد

عباس پورسلان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از تصویب طرح بازنگری جامع شهر اهواز در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، عباس پورسلان اظهار کرد: این طرح در صحن شورای عالی معماری و شهرسازی و پس از سال‌ها انتظار و مطالعه و تحقیق بر این طرح به تصویب رسید.

وی افزود: در طی سالیان گذشته به‌ویژه سال گذشته کلیه استعلامات از ارگان‌های زیربط اخذ و کلیه کاربری‌ها در قالب تیپ ۱۲ به‌روز شد و عملیات برداشت عینی پلاک به پلاک و محله به محله بر اساس نقشه هوایی صورت گرفته است.

پورسلان ادامه داد: این طرح با حمایت‌های ویژه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی و پیگیری‌های مکرر استاندار خوزستان پس از سال‌ها به تصویب رسید.

وی با بیان این‌که آخرین بازنگری طرح جامع شهر اهواز به سال ۶۸ برمی‌گردد، تصریح کرد: اجرای طرح جامع برای فراهم آوردن تسهیلات لازم و تأمین نیازهای مختلف جامعه شهری است و تأمین کلیه خدمات عمومی برای شهروندان در طرح جامع شهری پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان بیان کرد: طرح جامع شهر اهواز بر اساس چندین سال مطالعه و کار کارشناسی تهیه و تدوین شده است. این طرح در واقع برای آگاهی از تقاضاهای شهری در چشم‌انداز آینده تهیه شده است.

پورسلان عنوان کرد: برای تهیه این طرح روش‌های کاملاً منطقی، اصولی و کارشناسی شده به کار گرفته شده است و در این میان شاخص‌ترین و بهترین سند برای اجرای طرح‌های توسعه شهری، بهره‌گیری از آیتم‌های طرح جامع شهری است.

وی گفت: این طرح درواقع به‌عنوان راهنما در تصمیم‌گیری برای شهر یا طراحی نقاط مختلف شهر عمل می‌کند و به‌نوعی در طرح جامع خط و مشی اصولی و کلی سیاست‌های شهری تعیین می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان افزود: در یک سال گذشته شش طرح جامع شهرهای شادگان، بستان، لالی، هفتگل، هندیجان و بهبهان به تصویب رسیده و ابلاغ شده است.

پورسلان بیان کرد: طباطبایی مدیر معماری و شهرسازی این اداره کل مأمور شده که طرح جامع و تفصیلی ۱۳ شهر استان که پس از تأیید در شورای برنامه‌ریزی استان و طی مراحل قانونی به کمیته فنی شورای عالی شهرسازی کشور ارجاع شده است را پیگیری کرده و تصویب آن‌ها را تسریع بخشد.

وی افزود: در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور که به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، استاندار خوزستان، شهردار اهواز، رئیس شورای شهر هوار نیز حضور داشتند.

نظر شما