شناسهٔ خبر: 57136 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برگزاری کارگاه بازآموزی نظام حسابداری بخش عمومی و مراحل اجرایی سامانه یکپارچه مالی

جلسه اداره کل راه وشهرسازی استان یزد میزبان مشاور معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه وشهرسازی، معاونین، ذیحسابان، مسئولین و مدیران بخش مالی وحسابداری ادارات کل راه وشهرسازی استان‌های کرمان، هرمزگان و کرمان جنوب بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در راستای تکالیف قانونی مبتنی بر اجرای نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد حسابداری تعهدی و با برنامه ریزی و پیگیری‌های مشاور معاون برنامه ریزی مدیریت ومنابع وزارتخانه متبوع ،کارگاه بازآموزی نظام حسابداری بخش عمومی و مراحل اجرایی سامانه یکپارچه مالی در مدت ۲ روز با حضور مشاور معاون برنامه ریزی مدیریت منابع وزارت راه و شهر سازی، ناظر استقرار، معاونین، ذیحسابان، مدیران بخش مالی و حسابداری ادارات کل راه و شهر سازی استان‌های کرمان، کرمان جنوب، هرمزگان و یزد برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان حاضر به موضوع اهمیت کارشناسی و اعمال مدیریت صحیح درحوزه مالی پرداخت و توجه به این مقوله را مهم و ارزشمند دانست.

در ادامه این نشست، مشاور معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع و مجری سامانه یکپارچه مالی در خصوص اهداف استقرار سامانه یکپارچه گفت: نگرش کلی استقرار سامانه یکپارچه درسطح وزارتخانه و ادارات کل راه وشهرسازی استانها به سوی ایجاد بستری مناسب، جهت اجرایی شدن استانداردهای حسابداری بخش عمومی و استقرار حسابداری تعهدی در واحدهای گزارشگر زیرمجموعه است، لذا مراحل کار به نحوی است که با استقرار سامانه یکپارچه مالی، ضمن افزایش کنترل های داخلی، نیازهای اطلاعاتی و مالی سطوح مختلف مدیریت واحدهای گزارشگر و سایر مراجع نظارتی و ذینفع‌های ارائه گزارش‌های مالی و مدیریتی را به هنگام برطرف می‌نماید.

حسن اسفدیار در ادامه افزود: با توجه به اهداف وزارتخانه جهت عملیاتی شدن و به هنگام شدن اطلاعات سامانه یکپارچه مالی و تسلط کامل کاربران، نظام حسابداری بخش عمومی و مراحل اجرایی سامانه مزبور، با توجه به آموزش‌های قبلی، بازآموزی می‌گردد و از طرف دیگر با توجه به اینکه مبانی نظری و تجربی در استقرار سامانه یکپارچه مالی و توسعه آتی آن از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست، لذا با برگزاری این دوره‌ها هم اندیشی وتبادل نظرات، تجربیات و هم افزایی اطلاعات مالی و حسابداری بین مدعوین ایجاد خواهدشد.

مشاور معاون وزیر گفت: اهمیت یکپارچه سازی این سامانه ، ایجاد وحدت رویه و یکسان  سازی فرآیندها و ثبت عملیات و رویدادهای مالی، گزارشگری مالی و همچنین تامین به هنگام و منسجم نیازهای اطلاعاتی و مالی بین سطوح مختلف مدیریت ستاد و ادارات کل راه و شهرسازی ،ودرآینده، سازمان ها و شرکت های وابسته به وزارت متبوع خواهد بود .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در مرحله اول این سامانه، نرم افزار قراردادها، بودجه و اعتبارات و حسابداری مالی نصب گردیده و مرحله استقرار کامل درستاد و ادارات کل راه و شهرسازی استان ها در حال نهایی شدن می باشد. ودر ادامه با اعلام خبرراه اندازی سیستم انبار، اموال و تدارکات تا ۶ ماهه دوم سالجاری اظهار امیدواری کرد در نظرداریم پس از استقرار سامانه یکپارچه مالی ، سامانه یکپارچه منابع انسانی را در ادارات کل راه و شهر سازی و سازمانها و شرکت های تابعه وزارت راه وشهرسازی تهیه و نصب و راه  اندازی نماییم .

وی در پایان از مدیرکل و معاون مدیریت و منابع انسانی  و کلیه همکارانشان در اداره کل راه و شهر سازی استان یزد بخاطر برگزاری این  نشست تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما