شناسهٔ خبر: 58499 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری راه و شهرسازی خبر داد:

برگزاری کارگاه نیازسنجی و توان سنجی ذیل ستاد باز آفرینی شهری بجنورد در خراسان شمالی

جلسه سرپرست اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری راه و شهرسازی خراسان شمالی از برگزاری کارگاه نیازسنجی و توانسنجی ذیل ستاد باز آفرینی شهری بجنورد در استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی  راه و شهرسازی خراسان شمالی ، سید احسان جالینوس در این کارگاه که با حضور مدیران کلیه دستگاه‌ها برگزار شد اشاره به مفهوم باز آفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهرهاست به نحوی که منجر به ارتقاء قابلیت زیست پذیری شهرها ؛کیفیت زندگی شهروندان شود .

وی اظهار داشت : باز آفرینی دربرگیرنده شبکه‌ای از اقدامات و برنامه‌های منعطف در مقیاس فضایی مختلف و در مسیر اهداف توسعه پایدار است و در تمامی سطوح ،مشارکت حداکثری تمامی کنشگران و ذینفعان بویژه مردم را به همراه دارد. تاکید ویژه بر هم افزایی دستگاه‌ها به منظور تدوین سند نهایی برنامه اقدام مشترک و نیل به اهداف بازآفرینی شهری داشت .

در همین جلسه سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی ، جواد عمادیانفر به ضرورت تشکیل منظم ستادهای شهرستان اشاره کرد و افزود : دستگاه‌ها باید بصورت ویژه به محلات هدف توجه و برنامه‌های پیشنهادی جهت رفع معضلات محله را  منتقل نمایند .

در این جلسه دکتر حاتم نژاد و سرکار خانم دکتر مرادی نماینده مهندسین مشاور کاوش معماری با ارائه پاورپوینت و توزیع پرسشنامه در بین مدیران شهری نحوه نیازسنجی و توانسجی دو محله هدف را تشریح و در نهایت با ارائه گزارشی کوتاه از اقدامات انجام شده در محله و کارگاه مردمی به انتقال خواسته‌های مردم اقدام و از دستگاه‌ها خواسته شد در خصوص معضلات پیش رو تصمیمات اجرایی مناسب گرفته شود .

در پایان جلسه نیز ثمینی فرماندار محترم شهرستان بجنورد ضمن تشکر از مشاور محترم از دبیر و اعضای ستاد درخواست کردکه کارگروههای ذیل ستاد تشکیل تا از ارائه مسائل کارشناسی در جلسه خودداری شود و صرفاً در این جلسات تصمیمات نهایی مطرح شود .

نظر شما