شناسهٔ خبر: 59257 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

با حضور مه‌آبادی و صالحی صورت گرفت:

افتتاح ۶ پروژه مرتبط با ناوبری و کنترل فضای کشور

مرکز کنترل ترافیک هوایی شش پروژه مرتبط با ناوبری و کنترل فضای کشور با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و رییس سازمان انرژی اتمی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آئین بهره‌برداری از فاز نخست سامانه جامع تجمیع و تحلیل اطلاعات ایمنی «سما» با حضور علی‌اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی و رحمت‌الله مه‌آبادی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور در محل مرکز کنترل فضای کشور برگزار شد.

در این مراسم همچنین از مرکز آموزش کنترل ترافیک هوایی کشور (ATO)، شبیه‌ساز تقرب پرواز عملیاتی، مرکز آزمون کنترل ترافیک هوایی کشور، پروژه استقرار بریفینگ مرکزی (IFPS) کشور و کوتاه سازی مسیر پروازی زابل-زاهدان رونمایی شد.

گفتنی است مرکز آموزش کنترل ترافیک هوایی کشور با دو موقعیت کاری در فضایی به مساحت ۵۰ متر مربع و ظرفیت آموزشی برای حداقل ۶ تا ۸ نفر در هر دوره همراه با بهره‌گیری از فضای مناسب و امکانات آموزشی نوین دوره‌های آموزشی ویژه در سطح استانداردهای ملی و فراملی احداث شده است.

همچنین یکسان‌سازی قوانین و مقررات خدمات طرح پرواز و چابکسازی نیروی انسانی شاغل در فرودگاه‌ها با افتتاح پروژه استقرار بریفینگ مرکزی (IFPS) کشور میسر شده است.

برگزاری تمام آزمون‌های تخصصی کنترل ترافیک هوایی در فضایی مناسب و با تجهیزات نوین در سطوح مختلف، آموزش بهتر متخصصان مراقبت پرواز در ساختمان جدید مرکز کنترل و تجمیع و تحلیل رویدادهای ایمنی فرودگاه‌ها و فضای هوایی کشور از دیگر دستاوردهای پروژه‌های افتتاح شده به شمار می‌آید.

نظر شما