شناسهٔ خبر: 59323 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

انتخابات نظام مهندسی ساختمان بوشهر ۱۲مهر برگزار می‌شود

فرزاد رستمی رییس دستگاه نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر از برگزاری این انتخابات در روز پنج شنبه ۱۲مهر ۱۳۹۷خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر ،  فرزاد رستمی با اعلام این خبر گفت: انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر در ۵ حوزه انتخابیه در روز پنج شنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۷ از ساعت ٨ صبح تا ساعت۱۶ به طور هم زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به تعداد اعضای نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر که قریب به پنج هزار و سیصد نفر می‌باشد، تعداد اعضای هیات مدیره ۱۱ نفر خواهد بود که متشکل از ۶ نفر در گروه عمران (عمران ،ترافیك،نقشه برداری)،۳نفر گروه معماری وشهرسازی(معماری،شهرسازی)۲نفر گروه تاسیسات(برق،مكانیك)  به عنوان اعضاء اصلی خواهند بود و در هر رشته نیز یك عضو علی البدل انتخاب خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ادامه داد: برگزاری انتخابات بصورت دستی وكنترل واحراز هویت به صورت الكترونیكی یكپارچه در كلیه حوزه های اخذ رای می باشد و امسال شعبات اخذ رای در۵ شهرستان ( گناوه - برازجان- بوشهر- كنگان-خورموج) افزایش یافت.

رستمی در خصوص تعداد نامزدهای این انتخابات اظهار کرد: ۲۲ نفر به عنوان نامزد انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر توسط دستگاه نظارت و هیأت اجرایی تایید صلاحیت شده‌اند .

وی پایان مهلت تبلیغات كاندیدها را ٢٤ ساعت قبل از تاریخ برگزاری و شروع رای گیری اعلام كرد و گفت: از طریق هیئت اجرایی به رسانه‌ها، مطبوعات، روزنامه ها و هفته نامه‌ها اطلاع رسانی شده تا از چاپ آگهی تبلیغاتی در روزهای ممنوعیت تبلیغات خودداری نمایند كه آخرین روز تبلیغات كاندیدها ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات خواهد بود.
مهندس رستمی ضمن اشاره به این که تمام اعضای سازمان چه اعضاء دارای پروانه اشتغال بكار و چه اعضاء بدون پروانه می‌توانند در این انتخابات شرکت کرده و به کاندیدهای مورد نظر خود رای دهند، تاکید کرد: مسلماً حضور حداكثری مهندسان در این انتخابات می‌تواند در انتخاب اصلح ترین افراد برای تصمیم سازی های مهم آینده و برای پیشرفت و آبادانی استان موثر باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر با تاکید بر نقش محوری مهندسین در سازندگی استان وکشور افزود: مهندسین با حضور در انتخابات می توانند در عملکرد و نوع فعالیت های نظام مهندسی ساختمان تأثیر گذار بوده و در روند جاری آن تغییراتی ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: این انتخابات بزرگترین انتخابات صنفی کشور است که می‌بایست به دور از هر گونه سیاسی کاری و با مشارکت حداکثری مهندسان برگزار شود و بی شک در سرنوشت سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان رکنی از ارکان ساخت و ساز شهری بسیار مؤثر خواهد بود.

رئیس دستگاه نظارت، بر ضرورت تلاش برای برگزاری انتخابات در شأن و منزلت مهندسین و با رعایت اقتدار و بی طرفی به صورت سالم و بی نقص اشاره کرد و گفت: هرچه فضای برگزاری انتخابات با شور و نشاط باشد، مسلماً میزان مشاركت مهندسین و حضور در پای صندوق های رای افزایش خواهد یافت.

نظر شما