شناسهٔ خبر: 59748 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

در دویست و نهمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور:

تعیین کرایه حمل‌ونقل جاده‌ای داخلی بار بر اساس تن-کیلومتر به تصویب رسید

جلسه پیشنهاد تعیین کرایه حمل‌ونقل جاده‌ای داخلی بار بر اساس تن-کیلومتر با ارایه گزارش توجیهی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مطرح و با شرط تأمین نظرات مراجع رسمی قیمت‌گذاری کالا و خدمات توسط سازمان‌ یادشده، در دویست و نهمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی طبق اعلام دبیرخانه شورایعالی هماهنگی ترابری کشور دویست‌ونهمین نشست این شورایعالی با حضور و مشاركت اعضا برگزار و پس از بحث و بررسی پیرامون دستوركار برگزار و جمع‌بندی‌های زیر حاصل شد.

ابتدا پیشنهاد تعیین کرایه حمل‌ونقل جاده‌ای داخلی بار بر اساس تن-کیلومتر با ارایه گزارش توجیهی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مطرح و با شرط تأمین نظرات مراجع رسمی قیمت‌گذاری کالا و خدمات توسط سازمان‌ یادشده، مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین موضوع تغییر مسیر و شیوه حمل فرآورده‌های نفتی ترانزیتی از کشور مطرح و ضمن عدم پذیرش اعمال محدودیت در فرایند عبوری، مقرر شد موضوع با تهیه برنامه جامع عملیاتی در زمینه افزایش سهم‌پذیری ریل و نیز اقدامات اجرایی به‌منظور افزایش کنترل و نظارت بر تردد ناوگان حامل فرآورده‌های نفتی، در کمیسیون فرعی شورا مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه برنامه جامع نوسازی و تأمین ناوگان زمینی با ارایه پیشنهادهای بخش جاده‌ای مطرح و تأیید شد.

نظرات مخاطبان 1 1

 • ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ ۲۲:۱۳فروتن اعتدادی 0 1

  بسم الله الرحمن الرحیم.
  بالاخره پس از گذشت چند دهه از عمر حمل و نقل در ایران برای اولین بار قاعده پرداخت کرایه بصورت قانون اعمال میشود.
  قانون پرداخت کرایه بر اساس تن بر کیلومتر.
  شاید در باورمان نگنجد اما این یک موفقیت و پیروزی بزرگ است که با زحمات مداوم و خستگی ناپذیر فرزندان رشید و با سواد این حمل و نقل به ان دست پیدا کرده ایم.
  گروه بزرگ و مردمی علم و عمل این موفقیت بزرگ را به تمام رانندگان و کامیونداران ایران تبریک و تهنیت عرض مینماید و به دست اندر کاران این طرح عظیم مخصوصامهندس مالک نخعی و مهندس فرامرز مداح عضوهیئت عامل سازمان راهداری خداقوت و خسته نباشید میگوئیم.
  دوستان عزیز ، همکاران گرامی..
  تن برکیلومتر تصویب شد .
  اما انچه بیشتر مورد توجه است صیانت از زحمات دوستانی است که این راه دشوار را پیمودند تا ما را به این موفقیت رساندند.
  امروز نوبت کلیه رانندها است که مواظب سوءاستفادهای بعدی باشند.
  کرایه توافقی که بلای جان این قشر بود از بین رفت .
  اما بارفروشی و بی نوبتی و بار دزدی هنوز باقی است.
  خواهش ما از کلیه عزیزان این است که از خودمان شروع کنیم و حقوق همکاران را پایمال نکنیم و سر به سینه عدالت بسپاریم
  پیروز باشید.
  سیددلاور موسوی
  ۱۳۹۷/۷/۲۱  تشکر ازهمه عوامل سازمان که درتصوبب این طرح مردمی تلاش نمودند به امید بهترشدن اوضاع این صنف غیور وزحمتکش اجرتان با ایزد یکتا 
                

نظر شما