شناسهٔ خبر: 59909 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بخش دیگری از محور چالوس به بزرگراه تبدیل می‌شود

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه‌های استان مازندران خبر داد: در راستای تسهیل سفر به شمال کشور بخش دیگری از محور چالوس حدفاصل دزدبن تا مرزن آباد به بزرگراه تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در بازدید از پروژه‌های راهسازی استان مازندران از چهارخطه شدن بخش دیگری از  محور چالوس خبر داد و گفت:‌ در روزهای تعطیل و مواقعی که مسیر جاده چالوس به سمت پایتخت یک‌طرفه می‌شود، عبور و مرور برای ساکنین منطقه دردسرساز است  که با چهارخطه شدن حدفاصل دزدبن تا مرزن‌آباد به طول 15 کیلومتر این مشکل برطرف خواهد شد.

خادمی همچنین از شروع مطالعات محور مرزن‌آباد- کلاردشت خبر داد و افزود: این محور به طول 24 کیلومتر با ایجاد راه ارتباطی موجب تسهیل سفر از محور چالوس و کلاردشت به شهر تنکابن می‌شود  که در حال حاضر پیگیر دریافت موافقت‌نامه پروژه هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از کمربندی چالوس از زیرگذر زوات بازدید کرد و  اظهار داشت: احداث این زیرگذر برای روستاهای هشت‌گانه در این محدوده بسیار مفید است و رفت و آمد ساکنان این روستاها را تسهیل خواهد کرد که هم اکنون  مطالعات آن در حال اجرایی شدن است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در ادامه سفر به استان مازندران همچنین از کمربندی نوشهر و بخش‌هایی از این شهر که در اثر سیل اخیر تخریب شده بود بازدید و در این خصوص اعلام کرد: پل‌های ماشالک و ملکار در کنار پل‌های قدیمی احداث شدند که پل‌های قدیمی این مسیر در اثر سیل اخیر آسیب جدی دیده اند.

وی افزود:‌ در اثر خسارت‌های وارد شده به پل قدیم ماشالک، پل جدید که از سوی شرکت ساخت وتوسعه احداث شده نیز مسدود بود که با  بررسی شرایط ایمنی، دستور بازگشایی پل جدید ماشالک صادر شد.
خادمی تاکید کرد:‌ بازگشایی مجدد این پل با بررسی شرایط حفاظتی زیرپل از سوی سازمان راهداری وحمل و نقل جاده‌ای همراه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای عملیات تکمیلی زیرگذر موسی‌آباد خبر داد و افزود:‌ این زیرگذر در کمربندی نوشهر واقع شده است که هم‌اکنون زیر عبور ترافیک قرار دارد و مقرر شد عملیات تکمیلی آن تا پایان آبان ماه به اتمام برسد.

وی احداث زیرگذر نواب را یکی از مسیرهای مهم دسترسی ساکنان نوشهر دانست و گفت: عملیات اجرایی این زیرگذر نیز طی دو هفته آینده آغاز که تکمیل آن موجب دسترسی به بیمارستان منطقه و روستاهای اطراف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بازدید از راه‌های روستایی شهرهای چالوس، نوشهر و کلاردشت را بخش دیگری از برنامه‌های این سفر اعلام کرد و گفت:‌ تصمیماتی در خصوص آغاز عملیات اجرایی در برخی مناطق گرفته و مساعدت شرکت ساخت وتوسعه در تسهیل عملیات اجرایی بخش‌های دیگری از راه‌های روستایی که از سوی استان در حال اجرا است، اعلام شد.

نظر شما