شناسهٔ خبر: 60035 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

در پی توافق مقامات ایرانی و عراقی:

تردد كامیون‌های حامل بار موكب‌ها در مرز مهران تسهیل و تسریع می‌شود

ترافيك جاده ارتباطی ایلام - مهران و پایانه مرزی مهران با هماهنگی بین مقامات ایرانی و عراقی، تردد كامیون‌های حامل بار موكب‌های اربعین حسینی در مرز مهران تسهیل و تسریع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پی معطلی كامیون‌های حامل بار در مرز مهران كه در انتظار صدور مجوز از سوی طرف عراقی هستند، طی دیداری بین وزیر كشور عراق و استاندار ایلام در مرز مهران، مقرر شد فرایند عبور كامیون‌ها در این مرز تسهیل و تسریع شود.

بر اساس این گزارش حجم بالای تقاضای كامیون‌های حامل بار به‌ویژه كامیون‌های حمل‌کننده تجهیزات و وسایل مورد نیاز موكب‌ها برای عبور از مرز مهران كه در مقایسه با سایر مرزها به دلیل نزدیكی مسیر به كربلای معلا و رسیدن به آئین باشکوه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیشتر  موردتقاضا است، منجر به ایجاد صفوف كامیون‌ها در این نقطه مرزی شده است.

 برمبنای این گزارش تعداد زیادی از كامیون‌ها كه برای رساندن وسایل مورد نیاز موكب‌ها روانه مرز شده‌اند، مدارك و مستندات كافی برای ورود به خاك عراق را دارا نمی‌باشند كه این موضوع به همراه فقدان نیروی انسانی كافی در مرز عراق جهت پذیرش وسایط ‌نقلیه، منجر به‌کندی تردد كامیون‌ها در این نقطه مرزی شده است.

شایان ذكر است در سمت جمهوری اسلامی ایران و در مرز مهران كلیه تشریفات گمركی انجام شده و کامیون‌ها در جاده ترانزیت منتظر پذیرش طرف عراقی هستند كه طی نشست مشترك مقامات ایرانی و عراقی، طرف عراقی قول مساعد جهت استقرار نیرو در كمترین زمان ممكن را ارائه كرده است و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی ترافیك این مرز به حالت عادی بازگردد.

 

نظر شما