شناسهٔ خبر: 60605 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان همدان خبر داد:

تابلوهای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان بازنگری می‌شود

مصطفی پناهنده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از بازنگری تابلوهای ایمنی نصب شده در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری استان در نشست کمیته هماهنگی ارتقای ایمنی استان همدان اظهار داشت: لازم است بازنگری در تابلوهای نصب شده در طول محورهای مواصلاتی انجام و چنانچه تابلوهای اطلاعاتی و یا هشداری اضافی و غیر نیاز موجود باشد، نسبت به برچیدن آنها اقدام شود.

وی افزود: در این زمینه تهیه دستورالعملی مشترک از سوی سازمان موجب استاندارد و یکسان بودن عملکرد در کل کشور خواهد شد.

پناهنده با اشاره به اقدامات اجرایی اداره کل در این خصوص یادآور شد: در نیمه نخست امسال ۱۸ هزار و ۵۱۷  تابلوی اخباری و انتظامی، ۹ هزار و ۷۰۹ تابلوی اطلاعاتی و ۲ هزار و ۶۲۸ بازتاب ایمنی و استوانه‌ای در محورهای مواصلاتی استان نصب و تعمیر شد.

مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: در این مدت همچنین سرویس و نگهداری ۱۱ هزار و ۴۷۹ کیلومتر چراغ های مه شکن و سرویس و نگهداری ۷۷۲ دستگاه چراغ‌های چشمک‌زن انجام شده است.

پناهنده در ادامه با اشاره به تصادفات انجام شده در محورهای مواصلاتی استان بیان داشت: درصد تصادفات واژگونی نسبت به کل تصادفات در استان ۴۷ درصد است که سرعت غیر مجاز و عدم توجه راننده به جلو از مهم ترین علل آن است.

وی افزود: ارسال پیام ثبت و جریمه تخلف سرعت غیرمجاز هنگام عبور از محل‌های نصب دوربین‌های ثبت سرعت به رانندگان در همان لحظه وقوع تخلف، تأثیر بازدارنده‌ای برای تکرار تخلفات مشابه دارد که این موضوع باید در دوربین‌های ثبت تخلف سرعت انجام شود.

مصطفی وصالی، سرپرست اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان نیز در این نشست به بازنگری مجدد برای بررسی صلاحیت ترافیکی کارگاه‌ها و کارخانه‌های موجود(قدیم و جدید) در حاشیه راه‌ها با در نظر گرفتن عوامل خطرساز در بروز تصادفات اشاره و خاطرنشان کرد: باید نسبت به اصلاح موارد نامناسب و حادثه خیز با همکاری پلیس و سایر دستگاه‌های مرتبط اقدام شود.

وی اضافه کرد: با توجه به تأثیر بهتر و مناسب تر خط‌کشی‌های ترافیکی در رانندگی به خصوص در هنگام شب با بررسی نسبت به جایگزین کردن خط‌کشیها با تابلوها در طول محورهای مواصلاتی و در موارد قابل جایگزین نیز اقدام شود./

نظر شما