شناسهٔ خبر: 60818 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه‌آهن تهران:

تمهیدات راه‌آهن تهران برای زائران امام رئوف / آغاز اعزام قطارهای فوق‌العاده مشهد مقدس از فردا

هادی‌نژاد مدیرکل راه‌آهن تهران با اشاره به تمهیدات ارائه‌شده شبکه ریلی پایتخت برای زائران امام رئوف در دهه پایانی ماه صفر گفت: اعزام قطارهای فوق‌العاده مشهد مقدس ایستگاه تهران از فردا آغاز خواهد شد.

عابدین هادی نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه مقدمات سفر ریلی زائران امام رضا(ع) برای ایام پایان صفر تدارک دیده‌شده است تصریح کرد:آنچه از خدمات و امکاناتی که باید از سوی راه‌آهن تهران به زائران این ایام ارائه شود پیش‌بینی‌شده است و به‌صورت کامل به زائران ارائه خواهد شد.

وی بابیان اینکه اقدامات و خدمات ارائه‌شده به زائران امام رئوف همانند خدمات ارائه‌شده به زائران اربعین خواهد بود تصریح کرد: یک گیت خاص برای مسافران مشهد در ایستگاه تهران اختصاص‌یافته تا زائران دارای بلیت قطار مشهد به سهولت از آن تردد کنند همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس‌راه آهن نیروهای این ارگان برای مدت اعزام و پذیرش زائران به‌صورت اما ده باش درآمده‌اند تا موضوعات امنیتی و انتظامی مسافران به‌صورت ویژه تأمین شود.

هادی نژاد زمان آغاز اعزام قطارهای فوق‌العاده مشهد مقدس را از دوشنبه ۱۵آبان ماه عنوان کرد و افزود:از فردا و برنامه ویژه سفر ریلی به حرم رضوی آغاز می‌شود و تا شنبه این حالت ویژه درراه آهن تهران ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه ۱۴ رام قطار مسافری ویژه رفت و بازگشت به مقصد مشهد مقدس برای ایام پایانی سفر پیش‌بینی‌شده است اظهار داشت: تمامی قطارهای عبوری از تهران در مسیر مشهد مقدس (مانند زنجان -مشهد یا کرمانشاه -مشهد و ...) به‌صورت عادی و معمول به خاطر وجود مسیر کمربندی این قطارها وارد تهران نمی‌شوند اما از فردا به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که تمامی این قطارها چه ویژه و چه برنامه‌ای  به ایستگاه تهران واردشده و در صورت داشت صندلی خالی اقدام به مسافر گیری کنند.

وی یادآور شد : با احتساب این اقدام قطارهای مسیر مشهد مقدس به ۲۶ رام در ایام پایان سفر افزایش خواهند یافت.

مدیرکل راه‌آهن تهران با اعلام رسمی پایان خدمت‌رسانی به زائران اربعین نیز تصریح کرد: علاوه بر قطارهای ویژه و برنامه‌ای مسیر جنوب برای اعزام و پذیرش زائران اربعین یک قطار دیگر نیز به‌منظور سهولت در جابه‌جایی در ایام بازگشت به‌قطار های موجود افزوده‌شده که با توجه به پایان بازگشت زوار اربعین مسیرهای پیش‌بینی‌شده به حالت عادی بازگشتند.

برچسب‌ها:

نظر شما