شناسهٔ خبر: 61314 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری استان همدان بیان کرد؛

اطلاع رسانی، مهمترین فاکتور راهداری زمستانی است

حمید پرورشی‌خرم معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: اطلاع رسانی، مهمترین فاکتور راهداری زمستانی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در نشست هماهنگی راهداری زمستانی استان اظهار داشت: در بحث راهداری زمستانی حتما باید وضعیت راه ها در شرایط خاص به سریع ترین شکل انجام و در صورت بروز تغییرات جوی به صحیح ترین شکل و با دقت ارائه شود.

وی با بیان اینکه در بحث راهداری زمستانی باید تمامی اتفاقات راه ها از طریق اتاق بی سیم انجام شود، یادآور شد: با تقویت مباحث بی سیم هیچ نقطه کوری از نظر ارتباطی وجود ندارد .

پرورشی خرم به تجهیز ماشین آلات راهداری در فصل زمستان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در بحث راهداری زمستانی احتمال نیاز استان یا سایر استان‌ها به تجهیزات باشد، انواع ماشین آلات این اداره کل شامل سبک، سنگین و نیمه سنگین مجهز و آماده فعالیت هستند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در ادامه همچنین از آماده سازی و تجهیز راهدارخانه‌ها در محورهای اصلی و فرعی براي امدادرسانی و خدمات به موقع به مسافران و کاربران راه‌ها و همکاری و تعامل با مسئولان استانی و شهرستانی، نیروهای انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی برای افزایش ایمنی تردد در این ایام خبر داد.