شناسهٔ خبر: 61436 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در سفر یک روزه سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن به استان صورت گرفت؛

بازدید از پروژه­ های در دست ساخت مناطق زلزله زده کرمانشاه

بازدید در سفر یک روزه سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن به استان، پروژه­ های در دست ساخت مناطق زلزله زده مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان کرمانشاه ، مسعود شریفی گفت: از آنجا که ۸۶۰  واحد از مجموعه ۱۹۸۰ واحدی مسکن مهر شهید نژاد رضایی سراب شرف آباد اسلام آبادغرب، طی قراردادی با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی جهت ارائه طرح مقاوم سازی در دستور کار قرار گرفت در تاریخ ۹۷/۱/۲۷بعد از ابلاغ این مهم، عملیات آشکار سازی آغاز و بیش از ۲۰۰ تست و نمونه برداری از اسکلت و ساختگاه توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان انجام شد که در بازدید مهندس نبیان مقرر گردید ظرف مدت دو ماه آینده این مرحله(مقاوم سازی) به اتمام برسد.

شریفی افزود: بخش دیگر بازدید از مسکن مهر سرپل ذهاب انجام شد. گفتنی است در این پروژه عملیات مقاوم سازی ۲۱ بلوک از ۲۴بلوک مراحل پایانی را طی می­کند و با توجه به پیگیریهای استاندار محترم و تعامل با وزارت متبوع پیش بینی می­شود با تلاش شبانه روزی در دو فاز، ۵۰۴  واحد در سه ماهه اول سال ۹۸ به اتمام برسد.

در این سفر موضوع تأمین زمین جهت ارائه به مستأجرین واجدشرایط در کل مناطق زلزله زده پیرو تفاهم نامه مهندس بازوند، با سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد که از قبل با ثبت نام و پایش متقاضیان انجام شده بود مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت.

در پایان گزارش بازدید و برنامه ریزی های لازم در دفتر استاندار پیگیری شد. 

نظر شما