شناسهٔ خبر: 61745 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در ديدار مدیرعامل شركت راه‌آهن با استاندار اصفهان مطرح شد:

تأکید بر تکمیل قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران

سعید محمد زاده  در دیدار مدیرعامل شرکت راه‌آهن با استاندار اصفهان تسریع در تکمیل قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و  شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید محمد زاده معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه‌آهن و جمعی از مدیران، به مدت ۳ ساعت پیرامون طرح‌های توسعه حمل‌ونقل ریلی با عباس رضایی استاندار اصفهان به بحث و گفت‌وگو نشستند و بر تسریع در تکمیل قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران تأکید کردند.

مدیرعامل راه‌آهن در این دیدار بابیان اینکه پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران از سال گذشته بر عهده شرکت راه‌آهن ایران گذاشته‌شده است، افزود: در قراردادی که با چینی‌ها منعقدشده است درصدد تکمیل زیرساخت و بخشی از روسازی هستیم .

وی ادامه داد: به‌منظور تأمین فاینانس پروژه اقدامات و پیگیری‌های لازم در سطوح ملی صورت پذیرفته است.

او به دوخطه کردن راه‌آهن بافق- یزد- اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه باوجود پیشرفت فیزیکی بالا، حدود یک سال و نیم است که متوقف‌شده است که البته انجام و تکمیل آن تأثیرات بسیار زیاد اقتصادی برای استان‌های مسیر خواهد داشت.

همچنین در این دیدار عباس رضایی استاندار اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان تنها اختصاص به شهر اصفهان ندارد و باید در همه شهرستان‌های استان، توسعه موردتوجه قرار گیرد.

وی افزود: اصفهان آبروی کشور است و هر اقدامی برای این استان صورت پذیرد برای کشور مفید خواهد بود.

رضایی در همین ارتباط از مدیرعامل راه‌آهن درخواست کرد که قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

وی بابیان اینکه اجرای سریع این پروژه نه‌تنها برای اصفهان بلکه برای تهران نیز مفید است، افزود: این پروژه شریان حیاتی برای پایتخت است و لازم است دفتر مخصوص پیگیری این پروژه از سوی شرکت راه‌آهن به‌عنوان دستگاه مجری در اصفهان استقراریافته و برنامه زمان‌بندی آن در اختیار استانداری قرار گیرد.

گفتنی است این دیدار با حضور سعید محمد زاده مدیرعامل راه‌آهن، بابک احمدی عضو هیئت‌مدیره و معاون بازرگانی و بهره‌برداری راه‌آهن، سید رضا سادات حسینی مدیرکل راه‌آهن اصفهان، عباس رضایی استاندار اصفهان و مقدس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان برگزار شد.

نظر شما