شناسهٔ خبر: 61788 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس مطرح کرد؛

ضرورت تکمیل اسکله‌های نیمه‌تمام/ایجاد خطوط دریایی جدید به فرهنگ گردشگری دریایی کمک خواهد کرد

سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل اسکله‌های که سال‌های گذشته فعال‌سازی آن آغاز شده بود را می‌توان با بودجه‌های بسیار کمی به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید مصطفی ذوالقدر درباره سرمایه ‌گذاری و توجه به بنادر کشور، گفت: در  منطقه هرمزگان اسکله‌های راه اندازی شد که بواسطه آن بتوان صیادی و گردشگری دریایی را رونق داد ولی با گذشت زمان این اسلکه رها شد.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد اسکله‌های نیمه‌تمام را به پایان رساند، متذکر شد: تکمیل اسکله‌های که سال‌های گذشته فعال ‌سازی آن آغاز شده بود را می توان با بودجه‌های بسیار کمی به پایان رساند و به طور قطع سازمان بنادر و دریانوردی پتانسیل انجام چنین کاری را دارد.

 نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با رونق اسکله‌های گردشگری می‌توان از هر نقطه هرمزگان نسبت به جابجایی مسافر اقدام کرد و این موضوعی است که نباید مورد غفلت واقع شود.

وی گفت: برخی از اسکله‌ها ۱۵ سال پیش شکل گرفتند اما نیمه‌کاره رها شدند بدین جهت از سازمان بنادر و دریانوردی می‌خواهیم به این مساله مهم رسیدگی و شرایطی را به گونه‌ای فراهم کند که اسکله‌ها به پایان رسیده و بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز نماید.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیریک و خور از مکان های مهم گردشگری دریایی است از اینرو توجه به آن اهمیت بسزایی دارد.

وی تاکید کرد: ایجاد خطوط دریایی جدید به فرهنگ گردشگری دریایی کمک خواهد کرد. مردم اگر امکانات و پتانسیل‌های دریا را ببینند به سفر دریایی علاقمند می شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در جهت توسعه گردشگری دریایی کارهای بزرگی انجام داده است، گفت: در ایام عید و در طول سال جاری سازمان بنادر و دریانوردی نشان داد که گردشگری دریایی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند و مردم با دریا آشتی کنند.

نظر شما