شناسهٔ خبر: 62218 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

محمدزاده در مراسم معارفه مدیرکل راه‌آهن غرب مطرح کرد:

کاهش دو ساعته زمان سیر با تکمیل راه‌آهن همدان-ملایر/ ریل به زودی به سنندج می‌رسد

سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه مدیرکل راه‌آهن غرب گفت: با تکمیل و اتصال راه‌آهن همدان به ملایر، کاهش ۲ ساعته زمان سیر و ارائه خدمات بیشتر به زائرین عتبات عالیات فراهم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مراسم معارفه روح‌الله تقی‌زاده مدیرکل راه‌آهن غرب از کاهش دو ساعته زمان سیر و ارائه خدمات بیشتر به زائران عتبات عالیات در صورت تکمیل و اتصال راه‌آهن همدان به ملایر خبر داد و گفت: راه‌آهن تهران-همدان-سنندج یکی از طرح‌های ملی است که تکمیل آن تا سنندج موجب توسعه صنعت ریلی در این منطقه خواهد شد.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه تکمیل این مسیر تا سنندج به‌زودی انجام شود، افزود: اهمیت توسعه غرب کشور با نگاهی که حمل‌ونقل ریلی شتاب بیشتری بگیرد ما را بر آن داشت تا برای ارائه خدمات بهتر، در این منطقه اداره کل راه‌آهن غرب کشور را ایجاد کنیم.

مدیرعامل راه‌آهن در مراسم معرفی روح‌الله تقی زاده به عنوان مدیر کل راه‌آهن غرب، گفت: در ابتدا برای مسیر همدان–مشهد یک رام قطار در هفته راه‌اندازی و سیر در این بخش آغاز شد اما هم اکنون حرکت قطار در این مسیر به یک روز در میان رسیده است.

محمد‌زاده اضافه کرد: در اربعین ۱۱۰ قطار به شکل ترکیبی به زائران عتبات خدمت‌رسانی کردند.

طبق اعلام روابط عمومی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران روح‌الله تقی زاده مدیر کل راه‌آهن غرب نیز در این مراسم بابیان اینکه صنعت ریلی در همه جای دنیا محور توسعه است، گفت: متأسفانه منطقه غرب کشور به لحاظ ریلی هنوز به جایگاه مورد نظر نرسیده است و تلاش داریم با استقرار در این اداره کل، زمینه توسعه ریلی در این منطقه را افزایش دهیم.

وی خواستار همراهی سایر ادارات استان برای دستیابی به این هدف شد و افزود: امیدواریم در جریان این همکاری‌ها بهره‌وری خطوط را افزایش و بار و مسافر جذب کنیم.

نظر شما