شناسهٔ خبر: 62398 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها:

اختصاص اعتبار ۶۰۰ ميليارد تومانی برای توسعه فرودگاه‌ها/ تلاش برای خرید فلایت چک دوم

مه‌آبادي مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران در جريان بازديد رييس سازمان هواپيمايی کشوری از غرفه شرکت در سومين نمايشگاه حمل و نقل و صنايع وابسته عنوان کرد که امسال تمام طرح های نيمه تمام عمرانی فرودگاهی را جز يکی به پايان می‌رسانيم و برای توسعه فرودگاه‌های کشور مبلغ ۶۰۰ ميليارد تومان اعتبار را اختصاص داده‌ايم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، رحمت‌اله مه آبادی رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به حضور بخش های مختلف شرکت از جمله معاونت فرودگاهی(اداره های کل عمران و توسعه فرودگاه ها، تجهیزات و سامانه های فرودگاهی و دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل)، معاونت هوانوردی (اداره های کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما، کنترل ترافیک هوایی، ارتباطات و ناوبری هوایی ایران و مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی)، دفتر نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی، اداره کل بازرگانی و سرمایه گذاری و مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی عنوان کرد: امسال به بهسازی فرودگاه ها توجه خاص شده و برای ارتقای سطح خدمات فرودگاهی اجرای طرح های بهسازی را با جدیت دنبال می کنیم. در این راستا طرح های خرد را کلان کرده ایم که این امر کاهش پرونده های نظارتی را به دنبال داشته است.

مه آبادی همچنین به اجرای طرح های اضطراری فرودگاه ها با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری اشاره کرد و افزود: برگزاری این طرح ها در ارتقای فعالیت فرودگاه ها در زمان بحران موثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به خریداری شش سامانه راداری جدید گفت: اخیرا علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی رادار بندرعباس را که به همت متخصصان بومی نصب شده افتتاح کرده است و به زودی شاهد افتتاح رادار کوشک بزم توسط رییس سازمان هواپیمایی کشوری خواهیم بود.

وی با اعلام خبر به روز رسانی سامانه های ارتباطی RCAG افزود: اکنون مجموعه هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران متحول شده و نگرانی در این حوزه نداریم و می توانیم به دنبال جذب بازارهای جهانی باشیم.

مه آبادی همچنین به بالا رفتن رضایت مسافران از کیفیت خدمات فرودگاهی با اجرای طرح ASQ اشاره کرد و گفت: اکنون فرودگاه مهرآباد در میان فرودگاه های منطقه رتبه چهارم را از نظر ارتقای کیفیت خدمات کسب کرده است.

وی همچنین به توفیق های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در جذب سرمایه گذاران اشاره کرد و افزود: در دوران برجام ۶۰ درصد توافقنامه های سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی متعلق به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بوده است.

مه آبادی همچنین با تاکید بر فعالیت های خوب و موثر مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی اظهار امیدواری کرد که با حمایت و همکاری رییس سازمان هواپیمایی کشوری دومین هواپیمای فلایت چک نیز خریداری شود.

نظر شما