شناسهٔ خبر: 62808 - سرویس شرکت‌ها
نسخه قابل چاپ

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گزارش می‌دهد:

تحت تاثیر قرار گرفتن غرب و شمال کشور با ورود سامانه بارشی از فردا/ آخر هفته توفانی خلیج فارس و دریای خزر

آب و هوا بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و همچنین پیش‌‌بینی کلی مطابق نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز چهارشنبه برای غالب مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و همچنین پیش‌‌بینی کلی مطابق نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز چهارشنبه برای غالب مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی شد.

همچنین طی امروز در بعضی ساعات وزش باد شدید و افزایش دما در استان‌های گیلان، اردبیل و زنجان دور از انتظار نیست.

فردا پنجشنبه از اوایل روز با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، برای نواحی غرب و شمال غرب کشور بارش باران و وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در اواخر وقت فردا پنجشنبه و برای روز جمعه این سامانه تقویت شده و علاوه بر نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای روز جمعه در نواحی جنوب غرب بارش به شکل رگبار و رعدوبرق خواهد بود و بیشینه بارش‌ها در روز پنجشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی خواهد بود.

به همین خاطر این بارش‌ها سبب آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها شده و از این رو به هموطنان عزیز در استان‌های فوق توصیه می‌شود از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

همچنین  به مسافرانی که قصد تردد از جاده های کوهستانی برف گیر را دارند، توصیه می‌شود وسایل و امکانات ایمنی و گرمایشی لازم به همراه داشته باشند.

انتظار می‌رود افزایش بارش‌ها برای جمعه در استان‌های لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، بوشهر، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و غرب مازندران رخ دهد.

سواحل خلیج فارس در استان‌های بوشهر و خوزستان از بعدازظهر امروز و طی فردا جمعه در کنار سواحل خزر مواج و توفانی پیش‌بینی می‌شود.

دما و شرایط جوی سه روز آینده استان‌های کشور را اینجا مشانده کنید.

نظر شما