شناسهٔ خبر: 63135 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

ظهر امروز انجام شد؛

بازدید وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران از نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه بازآفرینی و طراحی فضای فوقانی نوین راه‌آهن تهران- تبریز/ تاکید بر مشارکت حداکثری جامعه حرفه‌ای در برگزاری مسابقه

بازدید به دنبال برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه «بازآفرینی فضای فوقانی نوین راه‌آهن تهران- تبریز»، وزیر راه و شهرسازی همراه شهردار تهران و معاونان خود در حوزه معماری و شهرسازی و راه‌آهن در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی از این نمایشگاه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ظهر امروز ۱۵ دی‌ماه به دنبال برپایی نمایشگاه بازآفرینی محور شهری تهران با موضوع طراحی فضای فوقانی نوین راه‌آهن تهران- تبریز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی همراه پیروز حناچی شهردار تهران، محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از این نمایشگاه بازدید کرد و در این بازدید بر مشارکت حداکثر جامعه حرفه‌ای در این مسابقه، تاکید کرد.

به گفته پورعلی اکبری رییس سازمان نوسازی و بهسازی شهری تهران و یکی از برگزار کنندگان مسابقه؛ بازآفرینی فضای فوقانی خط آهن تهران-تبریز که از تیر ماه امسال آغاز شد، فرصتی کم‌نظیر برای بازآفرینی شهری تهران بود.

شرکت بازآفرینی شهری ایران از دیگر برگزار کنندگان این مسابقه بود. 

پیروز حناچی شهردار تهران و محمدسعید ایزدی معاون شهرسازی و معماری از جمله داوران این مسابقه بودند که در کنار شماری از دیگر صاحب‌نظران به داوری این آثار پرداختند.

در این مسابقه تاکید داوران و برگزارکنندگان بر همکاری و مشارکت جامعه حرفه‌ای بود و به همین دلیل نیز ادامه کار بر اساس نظر یک مشاور کنار گذاشته شد و اجرای مسابقه بازآفرینی در مقیاس طراحی شهری در سطح بین‌المللی و در دو مرحله پیش‌بینی شد و از تیر ماه روند اجرایی و تبلیغات آغاز شد. به گفته وی، ۲۴۰ شخص و شرکت ثبت نام شدند که حدود ۴۰ مجموعه خارجی بودند. از میان آثار دریافت شده ۱۵ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شدند که ۲ اثر بین‌المللی و ۱۳ اثر از آثار طراحان داخلی است. همچنین ۳۹ اثر در بخش جانبی نمایشگاه به نمایش درآمد.

 

نظر شما