شناسهٔ خبر: 64257 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

عملیات اجرایی قطعه چهارم راه‌آهن زاهدان - مشهد آغاز شد/ بزرگترین محور ریلی کشور با اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال شکل می‌گیرد

وزیر -زاهدان عملیات ساخت قطعه چهارم راه آهن زاهدان - مشهد (حدفاصل زابل - زاهدان) امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان برخی شهرستانهای استان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی همزمان با آغاز عملیات اجرایی قطعه چهارم راه‌آهن زاهدان-مشهد، در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای خط آهن جنوب به شمال از چابهار به مشهد شاهد افزایش مبادلات تجاری و جابه‌جایی مسافران خواهیم بود.

محمد اسلامی اظهار کرد: پروژه راه‌آهن جنوب به شمال به عنوان بزرگترین محور ریلی کشور هزار و ٣٥٠ کیلومتر طول دارد.

وی بیان کرد: چهار هزار میلیارد ریال اعتبار با تدبیر دولت برای اجرای این پروژه اختصاص داده شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از نقاط قوت این پروژه مکانیزم ارتباط با کشورهای شرقی پاکستان و افغانستان از سه نقطه و اتصال به آسیای میانه از طریق مرز سرخس فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق برنامه زمان‌بندی شده، بخش جنوبی این پروژه از چابهار به زاهدان امسال و بخش شمالی آن یعنی حدفاصل زاهدان تا زابل در چهار سال به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایرنا محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه روز پنجشنبه وارد فرودگاه بین المللی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، معاونان استاندار، مدیران کل راه و شهرسازی شمال و جنوب استان و شماری از مسئولان قرار گرفت.

افتتاح بازارچه‌ محله شیر آباد شهر زاهدان، شروع عملیات قطعه چهارم راه آهن زابل - زاهدان، افتتاح فاز یک خط لوله آب چاه نیمه به رامشار، افتتاح ۱۳کیلومتر جاده ترانزیت محمد آباد - میلک و پل بزرگ سیستان، شروع عملیات باند دوم بزرگراه زاهدان، خاش به طول ۱۹ کیلومتر از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان است.

سیستان و بلوچستان با ۲۰شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت به عنوان پهناورترین استان کشور دارای ۲ اداره کل راه و شهرسازی در جنوب و شمال این استان است.

نظر شما