شناسهٔ خبر: 64289 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو هیات‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

بهره‌مندی از ظرفیت‌ بخش خصوصی برای فعالیت‌های بنادر در دوران تحریم/ تشکیل جلسات مستمر با نمایندگان اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران/ بسته‌های حمایتی ویژه برای فعالان اقتصادی بنادر تدوین می‌شود

محمدعلی حسن‌زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از تدوین بسته‌های حمایتی ویژه برای فعالان اقتصادی بنادر خبر داد و گفت: به این منظور جلسات مستمری برای رفع چالش‌های شرکت‌ها، فعالان و سرمایه‌گذاران بخش بندری با آنان داریم.

محمدعلی حسن‌زاده، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در حال گفت‌وگوهای مستمر و سازنده با فعالان بخش خصوصی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های بیشتر آن‌ها در دوران تحریم است، به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: انجمن‌های پایانه‌داران بندری، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته و همچنین اتاق‌های بازرگانی از جمله بخش‌های خصوصی فعال در زمینه فعالیت‌های بندری هستند که در حال گفت‌وگوهای مستمر با آنها هستیم.

این مقام مسئول با اعلام اینکه بسته‌های حمایتی ویژ ه‌ای برای فعالان بخش خصوصی حوزه بنادر در حال تدوین است که با بسته‌های قبلی تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: در حال تدوین بسته‌های حمایتی ویژه‌ای برای فعالان بخش خصوصی از جمله انجمن پایانه‌داران که خدمات بندری ارایه می‌دهند، هستیم.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از تشکیل جلساتی مستمر با انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته خبر داد و افزود: در ارتباط با فعالیت انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته بخشی از همکاری ها توسط سازمان بنادر و بخشی دیگر توسط معاونت حمل و نقل وزارتخانه در حال پیگیری است تا تعاملاتی را در راستای حل مشکلات آن انجمن فعال در زمینه کشتیرانی و خدمات بندری داشته باشیم.

حسن‌زاده گفت: نقطه تماس دیگر که اخیرا ایجاد کرده‌ایم دعوت از اتاق های بازرگانی تهران و ایران است. نخستین جلسه آن را ماه گذشته در سازمان بنادر برگزار کردیم و به عنوان مشتری خدمات بندری از اتاق‌های بازگرانی تهران و ایران دعوت بعمل آوردیم و در طرف دیگر، خطوط کشتیرانی، انجمن خدمات کشترانی، اتحادیه مالکان شناور، انجمن پایانه داران و همکاران  ما از سازمان بودند. در آن جلسه، نمایندگان اتاق‌های بازرگانی به عنوان مصرف کننده خدمات بندری چالش‌های خود را مطرح کردند که ما در سازمان بنادر به عنوان نهاد حاکمیتی در صدد حل مشکلات بخش های خصوصی و ارایه راهکارهای لازم در خصوص مشکلات آنها هستیم.

وی یادآور شد: فرض ما بر این است که هر سه ماه یکبار این نشست را داشته باشیم تا بتوانیم در مقام پاسخگوی استفاده کنندگان کالا و تجار بتوانیم ظاهر شویم که این موضوع با هدف رفع چالش تمامی شرکت‌ها، فعالان و سرمایه گذاران بخش بندری است.

نظر شما