شناسهٔ خبر: 65269 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل قم خبر داد

اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌ها در قم/حفاظت از محیط زیست حفاظت از زندگی است

نظافت جاده‌اي مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌های استان همگام با سراسر کشور در روز ۲۱ اسفندماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم، مدیراین اداره کل از اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌های استان همگام با سراسر کشور در روز ۲۱ اسفندماه خبر داد.

ابوالفضل جمالی با اشاره به فراخوان عمومی پاکسازی حریم‌راه‌ها در سراسر کشور اظهار کرد: این طرح با شعار «حفاظت از محیط زیست حفاظت از زندگی است» اجرایی می‌شود.

وی افزود: با توجه به ایام منتهی به پایان سال و استقبال از سفرهای نوروری، این اداره در نظر دارد همگام با سراسر کشور در راستای پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌های استان و با حضور راهداران و مشارکت عمومی مردم این طرح را اجرایی کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه زمان اجرای این طرح در سراسر کشور تعیین شده است گفت: امسال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نخستین بار تصمیم به اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌ها در آستانه سفرهای نوروزی گرفته است.

جمالی خاطرنشان کرد: بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه هفته جاری، عملیات پاکسازی حریم جاده‌ها توسط هزاران نفر از مأموران راهداری در سراسر کشور آغاز می‌شود و راهداران قم نیز در این طرح سراسری حضوری فعال خواهند داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با اشاره به آیین شروع این طرح با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در جاده هراز عنوان کرد: در استان قم نیز مراسم آغاز طرح پاکسازی حریم جاده‌ها با حضور مأموران راهداری،  محیط زیست و هلال احمر و داوطلبان مردمی و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح، فرهنگ‌سازی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی و دعوت همگانی از مردم برای خودداری از ریختن زباله در حریم راه‌هاست به همین منظور در قالب آموزش‌های جنبی طرح، از عموم هم میهنان خواسته می‌شود زباله‌های حین سفر را داخل کیسه‌های مخصوص داخل خودرو نگهداری کرده و با رسیدن به نزدیک‌ترین مجتمع بین راهی، کیسه زباله را در مخازن ویژه تخلیه کنند.

جمالی با بیان اینکه پرتاب زباله از خودرو به اطراف جاده ‌ها یکی از عادات زشت و گاه خطرناک محسوب می‌شود گفت: این فرهنگ غلط رفتاری علاوه بر آسیب به محیط زیست، یکی از عوامل اختلال در زاویه دید رانندگان دیگر و بروز تصادفات رانندگی هم هست.

نظر شما