شناسهٔ خبر: 65946 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

نجات ۲ سرنشین قایق صیادی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

نجات دریایی امداد و نجات دریایی در یک عملیات جستجو و‌ نجات دریایی، قایق صیادی و دو نفر سرنشین آن پس از دو روز سرگردانی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی (Mrcc)بندر چابهار نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از سازمان  بنادر و دریانوردی است، معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان  سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: طی تماس دریافتی از سوی اداره شیلات کنارک به مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار مبنی بر عدم مراجعه یک فروند قایق صیادی با دو سرنشین از صیدگاه، ضمن اعزام فوری شناور ناجی، هماهنگی های لازم با یگانهای دریایی نظامی و انتظامی و همیاران ناجی انجام پذیرفت و نهایتا پس از ۲ روز عملیات جستجو و نجات دریایی قایق و دو سرنشین نجات یافتند.

معاون دریایی این اداره کل اظهار کرد: قایق مضطر پس از گذشت ۲ روز به دلیل مشکل موتوری در محدوده آبهای صیادی بریس (فاصله ۳۰ مایلی بندر چابهار) شناسایی و نجات یافت و خوشبختانه وضعیت جسمانی سرنشینان قایق مطلوب گزارش شده است. 

وی به صیادان صیادان توصیه کرد: ضمن رعایت کلیه اصول ایمنی در صورت بروز هر گونه حوادث دریایی ، مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر چابهار را از طریق شماره مستقیم ۱۵۵۰ مطلع نمایند.